Home loty Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?
Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

Informacje.

W październiku w Air France zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która tradycyjnie trwa do marca kolejnego roku. W nadchodzącym sezonie, wraz z łagodzeniem przepisów wjazdowych przez poszczególne kraje, linia planuje wznawiać loty na zawieszonych z powodu Covid-19 trasach i stopniowo zwiększać oferowanie. Klienci Air France będą mieli do dyspozycji w sumie 182 kierunki, w tym 87 tras międzykontynentalnych i 95 połączeń średniego i krótkiego zasięgu. Ponadto jesienią oferta przewoźnika wzbogaci się o 6 nowych destynacji, a kilka interesujących pod względem turystycznym tras zainaugurowanych latem tego roku zostanie utrzymanych również w rozkładzie zimowym.

Wraz z zapowiedzią otwarcia Stanów Zjednoczonych, linia wznawia połączenia. Liczba dostępnych w sprzedaży biletów do USA będzie stanowić ponad 90 procent poziomu sprzed pandemii. Ponadto od 31 października 2021 pasażerowie podróżujący Air France do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji będą mieli szansę odbyć podróż pierwszym z sześćdziesięciu nowych samolotów Airbus A220-300.

Jesienno-zimowe podróże z Air France można planować bez ryzyka. Przewoźnik przedłużył swoją elastyczną politykę dotyczącą zwrotu i zmian biletów do 31 marca 2022. Kolejnym udogodnieniem jest wcześniejsza weryfikacja dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem usługi Ready to Fly – dostępnej już na 130 trasach.

Zmiany w ofercie międzykontynentalnej

Nowe kierunki

W nadchodzącym sezonie Air France włączy do swojej siatki międzykontynentalnej następujące nowe trasy z wylotem z Paryża (lotnisko CDG Charles de Gaulle):
– Zanzibar (Tanzania): 2 loty tygodniowo, jako kontynuacja połączenia do Nairobi, od 18.10.2021;
– Maskat (Oman): 3 razy w tygodniu, od 31.10.2021;
– Colombo (Sri Lanka): 3 razy w tygodniu, od 1.11.2021;
– Bandżul (Gambia): 4 loty w tygodniu, od 1.11.2021.

Wznowienia połączeń

Po długiej przerwie spowodowanej zamknięciem granic ze względu na Covid-19, Air France będzie mógł wznowić loty do następujących miast:
– Fortaleza (Brazylia) – 3 loty tygodniowo od 22 października 2021;
– Mahé (Seszele) – 2 loty tygodniowo od 23 października 2021;
– Kapsztad (RPA) – 3 loty tygodniowo od 31 października 2021;
– Hongkong (Chiny) – 1 lot tygodniowo od 5 listopada 2021;
– Seattle (USA) – 3 loty tygodniowo od 6 grudnia 2021;
– Port-Louis (Mauritius) – 7 lotów tygodniowo – połączeni wznowiono od 5.10.2021

Stany Zjednoczone

W związku z planowanym na listopad 2021 zniesieniem ograniczeń wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, Air France będzie stopniowo zwiększał częstotliwość połączeń. Pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji do 100 lotów tygodniowo z Paryża do jedenastu miast na terenie USA: Nowy Jork (JFK), Boston, Waszyngton, Detroit, Atlanta, Chicago, Miami, Houston, Seattle (od 6.12.2021), San Francisco i Los Angeles. Linia spodziewa się, że do marca 2022 r. całkowita podaż miejsc do/z USA osiągnie około 90% poziomu z 2019 roku, sprzed pandemii. Będzie to możliwe między innymi dzięki dodatkowym rotacjom na popularnych trasach takich jak Nowy Jork, Miami czy Los Angeles, oraz poprzez wykorzystanie większych samolotów.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

Karaiby i Ocean Indyjski

Przewoźnik dalej wzmacnia swoją ofertę połączeń do francuskich terytoriów zależnych, które stanowią interesujące opcje wśród typowo wakacyjnych destynacji. Wzrosła liczba lotów do Sint Martin (10 lotów z CDG plus 3 loty z Orly). Wyspy Reunion, Martynika, Gwadelupa i Sint Martin oraz Gujana Francuska są teraz łatwiej dostępne, dzięki rejsom z dwóch paryskich lotnisk – de Gaullea, jak i Orly. Podróżni Air France z Polski mogą wygodnie przesiąść się na kolejny lot na CDG, bez konieczności zmiany lotniska.


Ponadto wkrótce linia planuje rozpoczęcie rejsów z wylotem z lotniska Pointe-a-Pitre na Gwadelupie do:
– Montrealu (Kanada): 2 loty tygodniowo od 23.11.2021
– Nowego Jorku (USA): 2 loty tygodniowo od 24.11.2021

Nowości w Europie

Nowy sezon w Europie Air France rozpocznie z nowym samolotem. Od 31.10.2021 do eksploatacji zostanie oddany pierwszy z sześćdziesięciu zamówionych Airbusów A220-300, którym początkowo będzie można polecieć na trasach do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji, a w późniejszym terminie również do Bolonii, Lizbony i Kopenhagi.

>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

Tej jesieni europejska siatka połączeń wzbogaci się o dwa nowe kierunki z wylotem z Paryża (CDG):
– Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania): 2 loty tygodniowo od 1.11.2021
– Rovaniemi (Laponia, Finlandia): 2 loty tygodniowo w okresie od 4.12.2021 do 5.03.2022

Oprócz tego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w nadchodzącym sezonie jesień-zima, Air France będzie nadal oferował loty na kilku nowych trasach, które rozpoczął sezonowo wiosną / latem tego roku. Są to połączenia (z przesiadka w Paryżu – Charles de Gaulle) do Sewilli (Hiszpania), Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania), Palma de Mallorca (Baleary – Hiszpania), Tangeru (Maroko), Faro (Portugalia) i na Dżerbę (Tunezja).

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronie airfrane.pl. Rozkład może ulec zmianie w zależności od bieżących ograniczeń podróży. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące wymogi wjazdowe i dokumenty wymagane w tranzycie i w miejscu docelowym. Więcej informacji można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.

Elastyczne bilety przedłużone do końca marca 2022

Zgodnie ze swoją nową polityką handlową, Air France oferuje pełną elastyczność w planowaniu wyjazdów do 31 marca 2022 r. Podróże na pokładzie Air France z wylotem do końca marca podlegają dowolnym i bezpłatnym zmianom, aż do dnia wylotu, a klienci mogą zmienić datę i/lub kierunek niezależnie od warunków taryfy. Ponadto jest możliwa całkowita rezygnacja z podróży i zwrot pieniędzy. W przypadku, gdy taryfa biletu nie pozwala na zwrot, linia wystawia kupon podróżny ważny przez 1 rok, który podlega wymianie na inną podróż w późniejszym terminie lub zwrotowi w dowolnym momencie.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Ready To Fly – elektroniczna weryfikacja dokumentów zdrowotnych już na 130 trasach

W lipcu tego roku Air France wprowadził nową usługę “Ready to Fly”, dzięki której pasażerowie mogą zweryfikować, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty związane z Covid ? zgodnie z wymogami wjazdowymi kraju docelowego, zanim przybędą na lotnisko. Podróżni korzystający ze wspomnianej usługi, która jest bezpłatna i dobrowolna, otrzymują zwrotne potwierdzenie od Air France o tym, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom. Obecnie usługa “Ready to Fly” jest dostępna przy podróżach na ponad 130 trasach z wylotem z 65 lotnisk w siatce Air France.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *