Home loty Ryanair: nowa usługa pozwalająca na zrównoważenie emisji CO2
Ryanair: nowa usługa pozwalająca na zrównoważenie emisji CO2

Ryanair: nowa usługa pozwalająca na zrównoważenie emisji CO2

Jeśli ktoś chce… to może zapłacić :)

Ryanair ogłosiła uruchomienie nowego narzędzia – kalkulatora emisji dwutlenku węgla, które umożliwi konsumentom pełne zrównoważenie emisji w związku z lotem Ryanair. Ta nowa funkcja obliczy poziom emisji dwutlenku węgla na pasażera na każdej trasie Ryanair i pozwoli klientom pokryć jej pełny koszt, przyczyniając się do inicjatyw środowiskowych.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Ryanair z radością rozszerza w ten sposób swój program kompensacji emisji, który obecnie pozwala klientom przeznaczyć 2 euro na projekty kompensacji emisji dwutlenku węgla. Składki te wspierają kilka inicjatyw środowiskowych, w tym Renature Monchique – projekt ponownego zalesiania w Algarve; dystrybucja energooszczędnych kuchni w Ugandzie przez First Climate; projekt elektrowni wiatrowej Balikesir w Turcji i ulepszone programy kuchenne w Malawi zasilane przez CO2 Balance (dwa ostatnie we współpracy z Shell).

Klienci Ryanaira przeznaczyli ponad 3,5 mln euro na projekty środowiskowe od rozpoczęcia dobrowolnego programu redukcji emisji. Ryanair uważa, że ??rozszerzenie programu redukcji emisji CO2 zostanie bardzo pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Europy. Ryanair już teraz ma najniższe emisje CO2 na pasażera/km spośród wszystkich głównych linii lotniczych w Europie (66g), a pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż linią Ryanair, będą mogli jeszcze bardziej zredukować emisje CO2 związane ze swoimi lotami.

Chociaż emisje CO2 Ryanaira na pasażera/km są już najniższe ze wszystkich dużych linii lotniczych w UE, Ryanair uważa, że lotnictwo musi odgrywać wiodącą rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatu i kładzie większy nacisk na łagodzenie wpływu swojej działalności na środowisko. Do 2030 r. celem Ryanaira jest zasilenie 12,5% swoich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi – co wraz z inwestycją w wysokości 22 miliardów dolarów w nowy samolot Boeing 737 8-200 “Gamechanger” znacznie zmniejszy emisję CO2 i poziom hałasu w ciągu następnej dekady i pomoże Ryanairowi osiągnąć swój cel, jakim jest bycie linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.


>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Pamiętajcie też iż nadchodzący “Fit for 55” wpłynie na ceny biletów lotniczych. Tym razem jednak już nie jako “opcja”, ale jako wzrost ceny biletów dla każdego!

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *