Home loty Czas na inny rodzaj lotów. Tylko na razie chyba nie będzie kodów rabatowych…
Czas na inny rodzaj lotów. Tylko na razie chyba nie będzie kodów rabatowych…

Czas na inny rodzaj lotów. Tylko na razie chyba nie będzie kodów rabatowych…

Pierwszy raz u nas… loty w kosmos!

Firma Virgin Galactic w sierpniu wznowiła sprzedaż biletów na swoje loty… w kosmos.

Virgin Galactic poinformowała o stracie w wysokości 94 milionów dolarów w drugim kwartale roku z powodu rosnących kosztów ogólnych i sprzedaży. Firma odnotowała przychody w wysokości zaledwie 571 000 USD. ledwie wystarczające na pokrycie jednego miejsca w przyszłym locie.

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną poinformowała, że zamierza rozpocząć loty w przyszłym roku. Będzie sprzedawać pojedyncze miejsca, pakiety i całe loty. Ceny zaczynają się od 450 000 USD – to około 1,75 miliona PLN. I nie ma obecnie kodów rabatowych :(

Ostatnie najbardziej godne uwagi osiągnięcie firmy miało miejsce w w lipcu. To właśnie 11 lipca 2021 właściciel Virgin Galactic Richard Branson odbył udany lot do granicy z Kosmosem. Statek VSS Unity wzniósł się na wysokość 86 km nad pustynię w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Podczas lotu miliarder spędził około czterech minut w stanie nieważkości.Firma z siedzibą w Las Cruces w Nowym Meksyku uzyskała w czerwcu zgodę organu regulacyjnego na wysyłanie ludzi w kosmos.

Virgin Galactic potwierdza, iż sprzedawane wcześniej za 250 000 USD bilety zachowują ważność i ponad 600 osób z tej listy jako pierwsze będą mogły skorzystać z usług firmy. Kolejna lista zostanie stworzona dla nowych klientów firmy.


Lecicie? :)

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *