Home loty Malta: nowe zasady wjazdu (aktualizacja)
Malta: nowe zasady wjazdu (aktualizacja)

Malta: nowe zasady wjazdu (aktualizacja)

Zasady obowiązują od 16 sierpnia 2021!

Poniżej przedstawione są aktualne warunki wjazdu na Maltę oraz obowiązujące od 16 sierpnia 2021 nowe zasady dotyczące złagodzenia części obostrzeń związanych z Covid-19.

—> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WAKACJE? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!

Nowe zasady wjazdu na Maltę obowiązujące od 14 lipca:

> Na Maltę mogą wjechać osoby przybywające z krajów wymienionych na liście znajdującej się tutaj. Polska jest na tej liście.

> Podróżni, którzy posiadają jeden z niżej wymienionych certyfikatów szczepienia przeciw Covid-19:

– EU Digital COVID Certificate (Unijny Certyfikat Covid),
– MT Vaccine Certificate (maltański certyfikat szczepienia),
– NHS COVID Pass – NHS Coronavirus (COVID-19) vaccination record (brytyjski certyfikat szczepienia),
– Dubai Health Authority Vaccine Certificate,
– Turkish Vaccine Certificate,
– United States CDC COVID-19 Vaccination Record Card,

mogą wjechać na Maltę bez konieczności poddania się kwarantannie. Certyfikat szczepienia jest uznawany, jeśli od 2. dawki szczepionki upłynęło 14 dni (w przypadku szczepionki Johnson & Johnson – 14 dni od 1. dawki).

> Podróżni, którzy nie posiadają ważnego certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie po przybyciu na Maltę. Kwarantannę odbywa się w hotelu wyznaczonym przez władze maltańskie. Pobyt w hotelu na kwarantannie jest odpłatny – jego koszt wynosi 1400,00 EUR (ze śniadaniem; koszty pozostałych posiłków i innych usług pokrywane są przez osobę przebywającą na kwarantannie). Z kwarantanny nie zwalnia posiadanie statusu ozdrowieńca.

—> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

> Podróżni, którzy nie posiadają ważnego certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19, muszą dodatkowo – obok poddania się obowiązkowej kwarantannie po przybyciu na Maltę – posiadać negatywny wynik testu PCR. Test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę. Posiadanie negatywnego wyniku testu PCR nie zwalnia z kwarantanny – z wyjątkami, o których mowa poniżej.

> Podróżni, którzy nie posiadają ważnego certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 lub negatywnego wyniku testu PCR nie będą wpuszczani na pokład samolotów lub statków udających się na Maltę.

> Dzieci w wieku od 5 do 11 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny, pod warunkiem, że okażą po przybyciu na Maltę negatywny wynik testu PCR – test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę.

> Dzieci w wieku poniżej 5 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny po przyjeździe na Maltę – nie muszą posiadać certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 ani testu na obecność Covid.

> W wyjątkowych przypadkach, tj. w sytuacji osób, których podróż na Maltę jest konieczna, ale nie mogły one poddać się szczepieniu z powodów zdrowotnych, takie osoby mogą wnioskować o zgodę na zwolnienie z kwarantanny. W tym celu należy przesłać z odpowiednim wyprzedzeniem na adres: [email protected] ważne zaświadczenie lekarskie (wraz z danymi kontaktowymi do lekarza, który je wystawił), potwierdzające brak możliwości poddania się szczepieniu. Po uzyskaniu zgody na zwolnienie z kwarantanny, takie osoby muszą – dodatkowo – po przybyciu na Maltę okazać negatywny wynik testu PCR – test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę. Więcej na ten temat tutaj.


Powyższe zasady mogą ulec zmianie w każdym momencie. Ambasada będzie informować bezzwłocznie o każdej zmianie w tym zakresie.

—> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji można skorzystać z infolinii uruchomionej przez władze maltańskie: Public Health Helpline 111 lub +35621324086 albo wysłać zapytanie drogą mailową na adres: [email protected]

Ponadto, od 16.08 osoby przyjeżdżające na Maltę mają obowiązek zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form, który dostępny jest na stronie.

Władze maltańskie zapowiedziały poluzowanie od 16 sierpnia części obostrzeń związanych z Covid-19 jn.:

– dopuszczona będzie organizacja wydarzeń publicznych z liczbą max. 300 uczestników (obecnie liczba ta wynosi 200, a od 30.08 wzrośnie do 500) – dotyczy to wydarzeń, których uczestnicy są zaszczepieni, mają zapewnione miejsca siedzące z zachowaniem dystansu społecznego min. 2m (z wyjątkiem osób z tego samego gospodarstwa domowego) i limitu 6 osób siedzących w jednej grupie/przy jednym stole (nadal zakazane jest organizowanie wydarzeń ?na stojąco?);

– zniesiony zostanie obowiązek zapewnienia przez organizatora imprezy/wydarzenia min. 4m2 na 1 uczestnika;

– osoby zaszczepione, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi niebędącymi członkami ich rodzin i same nie są zakażone będą miały skróconą do 7 dni kwarantannę (obecnie – 14 dni), pod warunkiem, że przedstawią negatywny test na obecność Covid-19. Skrócenie okresu kwarantanny nie będzie dotyczyć osób podróżujących na Maltę i objętych kwarantanną w momencie wjazdu na Maltę.

Treść wpisu pochodzi ze strony gov.pl

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *