Home Newsy Wyniki badania: jakiego samochodu szukamy w wypożyczalni?
Wyniki badania: jakiego samochodu szukamy w wypożyczalni?

Wyniki badania: jakiego samochodu szukamy w wypożyczalni?

A jak jest z Wami?

Wynajem auta – nie tylko wakacyjny…

Samochodu z niskim przebiegiem, ochroną ubezpieczeniową i możliwością bezpłatnego anulowania rezerwacji – tego Polacy oczekują od wypożyczalni aut, wynika z badania przeprowadzonego dla Avis Polska. Wybierając wypożyczalnię oraz pojazd, zwracamy uwagę również na spalanie i rodzaj paliwa.

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Wakacje w pełni, tymczasem znaczna większość Polaków deklaruje, że woli podróżować w czasie pandemii samochodem niż komunikacją publiczną. W badaniu dla Avis Polska zadeklarowało to 85% ankietowanych. Osoby, które nie posiadają własnego auta, odpowiedniego na wakacyjny wyjazd lub wolą podróżować nowym, komfortowym i bezpiecznym modelem mogą zdecydować się na wypożyczenie czterech kółek.

Poproszę takie mało używane

Wybierając wynajem, znaczna większość osób chce podróżować autem z niskim przebiegiem. 63% badanych stwierdziło, że samochód z wypożyczalni nie może mieć na liczniku więcej niż 70 tysięcy kilometrów, z czego 28% preferuje pojazd z przebiegiem do 50 tysięcy, a 15% oczekuje, że wynajmowany samochód nie przejechał dotychczas więcej niż 30 tysięcy kilometrów.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Ważny jest również wiek samochodu. Ponad 54% badanych stwierdza, że chce wypożyczać auto nie starsze niż 2 lata.

Nowy samochód z niskim przebiegiem gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo, a na tym przede wszystkim zależy podróżującym w czasie wakacji. Dlatego flota oferowanych przez nas aut składa się z najnowszych modeli. Ponadto wszystkie dostępne samochody mają nie więcej niż dwa lata – stwierdził Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!


Spalanie i rodzaj paliwa, ubezpieczenie oraz elastyczność

Podczas wakacji chcemy maksymalnie się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że 40% osób wskazało dostępność pełnej ochrony ubezpieczeniowej jako ważny element oferty najmu samochodu. Dzięki temu wypożyczający samochód nie muszą martwić się o ponoszenie dodatkowych opłat w przypadku uszkodzenia czy kradzieży pojazdu.

Istotne dla wynajmujących jest również spalanie (39%) oraz rodzaj paliwa – benzyna czy na przykład LPG (32%). Niewiele mniejsza grupa ankietowanych – 31% biorących udział w badaniu Avis – zwraca uwagę na elastyczność oferty wynajmu, czyli możliwość anulowania lub zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

>> UNIJNY CERTYFIKAT COVID – W TYM SEZONIE TO BARDZO PRZYDATNY DOKUMENT!

Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Avis Polska na grupie 504 osób, które przynajmniej raz w minionym roku korzystały z usługi wynajmu samochodu.

News pochodzi z informacji prasowej


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *