Home loty Lecisz lub jedziesz do Chorwacji? Sprawdź aktualne zasady przekraczania granicy!
Lecisz lub jedziesz do Chorwacji? Sprawdź aktualne zasady przekraczania granicy!

Lecisz lub jedziesz do Chorwacji? Sprawdź aktualne zasady przekraczania granicy!

Informacje!

Przedłużenie zasad do 31 lipca 2021

Zgodnie z rozporządzeniem władz Republiki Chorwacji obowiązującym od 15 do 31 lipca 2021 przedłużone zostało obowiązywanie dotychczasowych obostrzeń przy przekraczaniu granicy.

Link do rozporządzenia: KLIK

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

Unijny Certyfikat COVID ułatwia wjazd!

Warunkiem wjazdu do Chorwacji z państw członkowskich UE lub państw strefy Schengen lub państw stowarzyszonych Strefy Schengen jest posiadanie unijnego certyfikatu COVID.

Osoby, które nie posiadają unijnego certyfikatu COVID będą mogły wjechać pod warunkiem, że na granicy okażą:

– nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2 lub nie starszy niż 48 godzin szybki test antygenowy (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania). Honorowane są wyłącznie testy antygenowe stosowane w krajach UE i wykonywane w laboratoriach;

albo

– nie starsze niż 210 dni zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki uznawanej w UE (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V, Sinopharm) lub jednej dawki szczepionki Janssen lub Johnson&Johnson – pod warunkiem, że od przyjęcia tej szczepionki upłynęło 14 dni

albo

– zaświadczenie o przechorowaniu Covid-19 i przyjęciu jednej dawki szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 210 dni

albo

– potwierdzenie, że od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V) upłynęło od 22 do 42 dni lub 22 do 84 dni jeśli przyjęły pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca,

albo

– zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że przebyły COVID-19 zawierające daty przechodzenia choroby lub pozytywny wynik testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 180 dni, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh. UWAGA! Nie ma wzoru takiego zaświadczenia.

>> UNIJNY CERTYFIKAT COVID – W TYM SEZONIE TO BARDZO PRZYDATNY DOKUMENT!

Granicę, bez dodatkowych wymogów, mogą przekroczyć dzieci do momentu ukończenia dwunastu lat, przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi unijny certyfikat COVID lub negatywny wynik testu, lub będącymi ozdrowieńcami, lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu.

Inne informacje…

Osoby, które nie będą spełniały jednego z wyżej wymienionych warunków, przy wjeździe na terytorium Republiki Chorwacji zostaną automatycznie skierowane Policję Graniczną na dziesięciodniową kwarantannę, która może zostać skrócona po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego, wykonanego już na terenie Chorwacji.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Osoby, które w drodze do RCh przejeżdżały przez kraje spoza UE/strefy Schengen mają obowiązek wykazania, że ich podróż do Chorwacji odbywała się bez zbędnego zatrzymywania się.

Powyższe nie dotyczy m.in.:

– osób przejeżdżających przez RCh tranzytem (i dalej obowiązuję 12-godzinny limit czasowy)


– osób przyjeżdżających z ważnych przyczyn biznesowych

– osób przyjeżdżających z ważnych przyczyn rodzinnych.

>> TANIE WYCIECZKI DO CHORWACJI – SPRAWDŹ OFERTĘ!

Informacje pochodzą ze strony gov.pl

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *