Home loty Zmiany w przepisach dla wracających do kraju. Jeden nowy kraj zwolniony z kwarantanny!
Zmiany w przepisach dla wracających do kraju. Jeden nowy kraj zwolniony z kwarantanny!

Zmiany w przepisach dla wracających do kraju. Jeden nowy kraj zwolniony z kwarantanny!

Nowości

Dzisiaj, w sobotę 10 lipca 2021, weszło w życie zmienione rozporządzenie, które modyfikuje zasady wjazdu do Polski, m.in. osób powracających z wyjazdów wakacyjnych.

Przedstawiciele władzy informują o zmianach w przepisach.

Elektroniczna karta lokalizacji

Po zmianach będzie obowiązek wypełnienia tzw. elektronicznej karty lokalizacji podróżnego. Powinien ją każdy podróżny wypełnić przed wyjazdem,

Podróżny przed wjazdem do Polski powinien wypełnić elektroniczną kartę lokalizacji, a jeśli nie będzie to możliwe – karty w wersji papierowej będzie zbierał personel w samolotach” – mówił wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Elektroniczna karta lokalizacji to nie jest jedyna zmiana.

Brak kwarantanny podczas powrotu z Turcji

Drugą istotną zmianą jest poszerzenie katalogu osób zwolnionych z kwarantanny. Do tej pory rozporządzenie mówiło o tym, iż z kwarantanny zwolnione są dwie kategorie osób (dotyczy osób niezaszczepionych): wjeżdżające do Polski ze strefy Schengen lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

To już ciekawsza zmiana. Podczas powrotu z Turcji na osoby niezaszczepione nie będzie już czekać obowiązkowa kwarantanna.

Osoby, które nie mają certyfikatu, nie są w pełni zaszczepione, będą testowane po stronie Turcji i wszystkie osoby, które są zdrowe, będą mogły przyjechać do Polski bez tego okresu 10-dniowej kwarantanny. Pozostałe osoby zostaną w Turcji i będą czekały okres izolacji” powiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.


O zmianach informuje też Ministerstwo Spraw Zagranicznych (KLIK)

>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *