Home loty Malta zmienia przepisy – wjazd TYLKO dla osób ZASZCZEPIONYCH. Już od 14 lipca!
Malta zmienia przepisy – wjazd TYLKO dla osób ZASZCZEPIONYCH. Już od 14 lipca!

Malta zmienia przepisy – wjazd TYLKO dla osób ZASZCZEPIONYCH. Już od 14 lipca!

Pierwszy taki kraj w Europie!

Stało się! Malta jako pierwszy europejski kraj wpuści na swoje terytorium TYLKO OSOBY ZASZCZEPIONE. Dla innych – nie pomoże nawet negatywny wynik testu.

Zmiany wejdą w życie już 14 lipca 2021. Od tego dnia na teren Malty będą wpuszczane wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Wyjątek dotyczy dzieci do 12 roku życia, które z kolei będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2, a ich rodzice będą musieli być w pełni zaszczepieni.

>> UNIJNY CERTYFIKAT COVID – POLSKA WYDAJE GO JUŻ OD 1 CZERWCA

O decyzji poinformował w piątek maltański minister zdrowia Chris Fearne:

Będziemy pierwszym krajem w Europie, który wykonuje taki krok. Nie zmieniamy innych części planu, ale zrobimy to, jeśli nauka będzie sugerować, że powinniśmy.

Do tej pory (a w zasadzie do 13 lipca włącznie) turyści mogą przyjeżdżać na Maltę, jeśli są w pełni zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny. Jedynym wyjątkiem byli brytyjscy turyści, którzy w związku na występowanie w ich kraju wariantu Delta już teraz i tak mogli polecieć Maltę tylko będąc w pełni zaszczepionymi.

Minister powiedział, że Malta będzie uznawała tylko świadectwa szczepień wydane przez Unię Europejską i Wielką Brytanię. Malta w pełni zaszczepiła 79% dorosłej populacji i chce zwiększyć tę liczbę do 85%.

>> KORONAWIRUS I PODRÓŻE – SPRAWDŹ INNE NASZE WPISY

Aktualizacja z 13 lipca:

? Na Maltę mogą wjechać osoby przybywające z krajów wymienionych na liście znajdującej się tutaj (Polska jest na tej liście), które posiadają certyfikat szczepienia przeciw Covid-19.

? Podróżni, którzy nie posiadają certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie po przybyciu na Maltę.
? Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą poddać się szczepieniu oraz dzieci w wieku od 5 do 11 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny, pod warunkiem, że okażą po przybyciu na Maltę negatywny wynik testu PCR (test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed dotarciem na Maltę).

? Dzieci w wieku poniżej 5 lat są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny po przyjeździe na Maltę (nie muszą posiadać certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 ani testu na obecność Covid).

Powyższe zasady mogą ulec zmianie w każdym momencie.

Treść aktualizacji pochodzi ze strony gov.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *