Home loty Czesi znowu zmieniają zasady wjazdu. Niezaszczepionym będzie potrzebny test!
Czesi znowu zmieniają zasady wjazdu. Niezaszczepionym będzie potrzebny test!

Czesi znowu zmieniają zasady wjazdu. Niezaszczepionym będzie potrzebny test!

Ehhh.

Czesi znowu zmienili zasady wjazdu! Ma to związek z ujednoliceniem ichniejszych przepisów. Państwa “zielone” zostają wrzucone to jednego worka wraz z państwami “pomarańczowymi”.

Skutkiem tej zmiany jest to, że od 9 lipca 2021 osoby niezaszczepione będą musiał okazać negatywny wynik testu (PCR lub antygenowy) przed wjazdem. Trzeba też wypełnić formularz rejestracyjny.

Możliwe jest wykonanie testu w Czechach, ale nie później niż piątego dnia po przyjeździe. Testów nie muszą robić osoby w pełni zaszczepione lub ozdrowieńcy.

Nastąpiły też zmiany w kwestii definicji osoby zaszczepionej. Wcześniej wystarczyło być 22 dni po przyjęciu pierwszej dawki. Teraz się to zmieniło – za osobę w pełni zaszczepioną Czesi uznawać będą osobę minimum 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki szczepionki (drugiej w wypadku szczepionek dwudawkowych i pierwszej w wypadku szczepionek jednodawkowych).

Do udokumentowania szczepień wystarczy “Unijny Certyfikat Covidowy”. Oficjalnie w całej UE ruszył on 1 lipca. Pisałem o tym w specjalnym wpisie:

>> UNIJNY CERTYFIKAT COVID – OD 1 LIPCA JUŻ OFICJALNIE W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ!


Czesi to nie jest jedyny kraj, który zaostrzył przepisy wjazdowe. Ostatnio Chorwacja z zaledwie kilkugodzinnym wyprzedzeniem poinformowała o obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu (dla osób niezaszczepionych)

>> CHORWACJA ZMIENIŁA ZASADY WJAZDU. SZCZEPIENIA MOCNO PREFEROWANE!


mleko

Komentarz(1)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *