Home loty Air France testuje aplikację IATA Travel Pass
Air France testuje aplikację IATA Travel Pass

Air France testuje aplikację IATA Travel Pass

Informacje!

W ostatnich dniach Air France rozpoczął testy aplikacji mobilnej IATA Travel Pass na dwóch ze swoich tras: przy lotach z Nowego Jorku (JFK) i Barcelony do Paryża (Charles de Gaulle). Pilotażowy program jest krokiem w kierunku wygodniejszych podróży międzynarodowych, dzięki usprawnieniu weryfikacji dokumentów związanych z COVID-19. Projekt jest także przykładem zaangażowania Air France w poszukiwanie nowych rozwiązań, aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom ochrony zdrowia, a jednocześnie bezproblemowe i sprawne podróże.

Aplikacja mobilna IATA Travel Pass jest dostępna na smartfony i umożliwia podróżnym udostępnienie wyniku testu na COVID-19 na lotnisku przed podróżą, by możliwie jak najbardziej ograniczyć i skrócić formalności z nią związane. Oprogramowanie to w przyszłości ma pozwolić także na wgląd w świadectwo szczepień.

>> DOBRE I TANIE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE – TAK WAŻNE W TYCH CZASACH!

Aplikacja IATA Travel Pass pozwala na:
– sprawdzanie aktualnie obowiązujących regulacji wjazdowych w krajach przeznaczenia, w przypadku podróżnych, którzy nie są zaszczepieni;

– bezpieczne przechowywanie wyników testów na COVID-19 wykonanych w jednym z laboratoriów partnerskich, które przesyła wynik bezpośrednio do aplikacji;

– przedstawienie wyniku testu w wygodnej formie elektronicznej służbom kontrolnym na lotnisku i linii lotniczej.

IATA Travel Pass zapewnia bezpieczną weryfikację wymaganej dokumentacji medycznej dot. Covid-19, zgodnie z przepisami kraju docelowego, a jednocześnie pozwala przyspieszyć i ułatwić procedury kontrolne na lotniskach. Aktualnie przeprowadzane próby funkcjonowania aplikacji odbywają się na zasadzie dobrowolności i są bezpłatne.


>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”

Testem są objęte loty Air France z Nowego Jorku do Paryża (CDG) do 8 lipca 2021 włącznie oraz z Barcelony do Paryża (CDG) do 30 czerwca 2021 włącznie. Aplikację mogą przetestować pasażerowie wspomnianych lotów, którzy docelowo lecą do Paryża. Aplikacja spełnia najsurowsze wymagania dotyczące ochrony danych. Wszystkie dane dotyczące zdrowia użytkownika pozostają zabezpieczone w aplikacji, nie podlegają przesyłaniu, ani nie są przechowywane nigdzie poza aplikacją, a użytkownik ma całkowitą i wyłączną kontrolę nad swoimi danymi.

W marcu tego roku Air France testował inną, podobną aplikację mobilną – ICC AOK Pass. Aktualnie francuski przewoźnik wraz z partnerskimi liniami z sojuszu Skyteam testują różne rozwiązania do cyfryzacji dokumentów medycznych i dzielą się spostrzeżeniami.

>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *