Home loty KLM uruchamia sześć nowych egzotycznych tras
KLM uruchamia sześć nowych egzotycznych tras

KLM uruchamia sześć nowych egzotycznych tras

Nowe połączenia!

Więcej lotów w sezonie zimowym

Po wcześniej zapowiedzianych nowościach w siatce europejskiej planowanych na lato 2021 r., KLM ogłosił dalsze kroki w rozbudowie swojej oferty. Od najbliższej jesieni, holenderska linia rozpocznie loty na sześciu nowych trasach międzykontynentalnych ze swojego portu bazowego w Amsterdamie. Nowe kierunki to: Mombasa (Kenia), Orlando (Stany Zjednoczone), Cancun (Meksyk), Bridgetown (Barbados), Port of Spain (Trynidad i Tobago) i Phuket (Tajlandia).

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych lotów od 31 października 2021 r. Uruchomienie kolejnych kierunków to część strategii KLM, polegającej na szybkiej odbudowie swojej pozycji po pandemii, poprzez zaoferowanie klientom możliwie najszerszego wyboru miejsc docelowych.

>> SPRAWDŹ INNE WPISY Z KATEGORII “NEWSY”

Do Mombasy, na plaże kenijskiego wybrzeża podróżni KLM będą mogli dolecieć dwa razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-900 Dreamliner. Ten sam typ samolotu będzie używany na trasie z Amsterdamu do Orlando na Florydzie (cztery razy w tygodniu) oraz do Cancun w Meksyku (trzy razy w tygodniu). Podróże do Bridgetown na Barbados (trzy loty w tygodniu) oraz do Port of Spain – stolicy Trynidadu i Tobago (trzy loty w tygodniu) będą odbywały się Airbusem A330. Natomiast na wyspę Phuket pasażerowie KLM polecą cztery razy w tygodniu na pokładzie Boeinga 777-300.

Strategia rozbudowy siatki

Podczas pandemii Covid-19 linie KLM starały się utrzymać swoją siatkę połączeń. Dzięki temu możliwe było realizowanie przewozów towarowych, a także zapewnienie pasażerom koniecznych podróży, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego i obowiązujących przepisów, określonych zarówno przez holenderski rząd, jak i lokalne władze poszczególnych krajów. KLM kontynuuje ścisłą współpracę z władzami Królestwa Niderlandów w celu utrzymania skutecznych i proporcjonalnych środków bezpieczeństwa, dostosowanych do sytuacji w tym kraju i poza jego granicami.

Obrana przez KLM strategia sprawdzała się dobrze przez okres wielu miesięcy, kiedy to cała branża lotnicza borykała się z kryzysem wywołanym przez Covid-19. Wraz z ogólną poprawą sytuacji epidemiologicznej na świecie i w kontekście nowych perspektyw, rozbudowa siatki połączeń lotniczych jest znowu możliwa, zwłaszcza w regionach, w których ożywienie odbywa się najszybciej. Sześć nowych, atrakcyjnych dla turystów kierunków ma pomóc przewoźnikowi w powrocie do rentowności.

>> PHUKET z POLSKI – SPRAWDŹ AKTUALNE CENY LOTÓW

Celem linii jest zaoferowanie swoim klientom możliwie najszerszego wachlarza kierunków. Wymaga to elastycznego planowanie siatki i szybkiego reagowania na potrzeby i okazje rynkowe. Dzięki ekspansji obejmującej wspomniane sześć nowych kierunków, liczba tras oferowanych przez KLM zbliża się do poziomu sprzed wybuchu pandemii, przy czym loty odbywają się rzadziej lub/i samolotami o mniejszej pojemności. Przewoźnik planuje zwiększać częstotliwość lotów lub zamieniać samoloty na większe na poszczególnych trasach, jak tylko popyt na przeloty wystarczająco wzrośnie.

Uruchomienie nowych połączeń stanowi znaczący krok KLM w kierunku odbudowy oferty, z korzyścią dla naszych klientów. Tego lata będziemy obsługiwać aż 99 kierunków w Europie, a nasza siatka międzykontynentalna zostanie również wzmocniona w sezonie jesienno-zimowym, dzięki sześciu nowym, atrakcyjnym destynacjom.” – powiedział Pieter Elbers, Prezes KLM

Rozkład lotów

Loty do Mombasy będą realizowane jako część trasy do Nairobi. Samolot lecący z Amsterdamu będzie najpierw lądował w Mombasie, następnie kontynuował rejs do Nairobi, skąd uda się w drogę powrotną – już bezpośrednio – do Amsterdamu. Podobne rozwiązanie będzie również zastosowane przy lotach do Orlando, które będą stanowić część trasy do Miami. Loty na Phuket KLM będzie realizował w międzylądowaniem w Kuala Lumpur w obie strony. Połączenie do Bridgetown i Port of Spain będzie również obsługiwane jednym lotem z dwoma lądowaniami. Natomiast trasa między Amsterdamem a Cancun będzie lotem non-stop.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *