Home Newsy Od 15 maja koniec z limitami miejsc w pociągach!
Od 15 maja koniec z limitami miejsc w pociągach!

Od 15 maja koniec z limitami miejsc w pociągach!

Informacje!

Koniec z limitami miejsc!

Pociągami PKP Intercity znów będzie mogło podróżować więcej osób. Od 15 maja 2021 r. przestaje obowiązywać limit zajętości w wysokości 50 proc. i będzie możliwość zakupu biletów na wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne w pociągu. Utrzymana zostaje obowiązkowa rezerwacja miejsc.

Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń zmieniają się zasady podróżowania środkami komunikacji zbiorowej – od 15 maja br. zwiększają się limity zajętości miejsc. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w pociągach PKP Intercity, zajęte będą mogły być wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne.

Zakup biletów na połączenia z limitem zajętości 100 proc. będzie możliwy od soboty 15 maja br. Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży najpóźniej 11 maja br. (włącznie), na przejazd w dniu 15 maja br. lub później, mogą zwrócić bilet bez potrącenia odstępnego. W przypadku zwrotu biletów w zakupionych w serwisach internetowych lub aplikacjach, przy zwrocie zostanie jednak automatycznie potrącone odstępne. O jego zwrot można wystąpić w drodze reklamacji.

>> SPRAWDŹ WPISY Z KATEGORII “PRZEJAZDY”

Osoby podróżujące wspólnie, którym system przydzielił “co drugie miejsce”, a które chciałby podróżować obok siebie powinny:

– zgłosić się do kasy, gdzie kasjer wymieni bilety albo bezpłatnie przydzieli nowe miejsca (w miarę dostępności);

– w serwisach internetowych i aplikacjach – zakupić nowe bilety, następnie wykonać rezygnację z pierwotnie zakupionych biletów i złożyć wniosek o zwrot odstępnego oraz ewentualnej różnicy w cenie.


Utrzymanie obowiązkowej rezerwacji miejsc

We wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity nadal będzie funkcjonować obowiązkowa rezerwacja miejsc. Wszystko po to, aby ściśle kontrolować poziom zajętości miejsc tak w poszczególnych relacjach, jak i na każdym odcinku podróży, zapewniając bezpieczeństwo podróży i nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 100 proc. miejsc.

Przewoźnik stale obserwuje frekwencję w swoich pociągach, a widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości będzie podejmował decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości miejsc.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *