Home loty Cypr zwolnił zaszczepionych z wymogu testów i kwarantanny!
Cypr zwolnił zaszczepionych z wymogu testów i kwarantanny!

Cypr zwolnił zaszczepionych z wymogu testów i kwarantanny!

W sam raz na lato!

Zaszczepieni mają łatwiej…

10 maja 2021 r. uległy zmianie zasady przylotu do Republiki Cypryjskiej dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Od tego dnia wszyscy pasażerowie (niezależnie od narodowości oraz kraju, z którego przylatują) posiadający świadectwo szczepienia przeciwko Covid-19 wydane w jednym z wymienionych poniżej państw, są zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR na obecność SARS-CoV-2 oraz odbywania kwarantanny.

Warunkiem jest posiadanie świadectwa szczepień wydanego w jednym z państw UE, EOG (Islandii, Liechtensteinie i Norwegii), Szwajcarii, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Rosji, ZEA, Arabii Saudyjskiej, Ukrainie, Jordanii, Libanie, Egipcie, Białorusi, Serbii, Katarze, Bahrajnie, USA, Armenii, Gruzji, Kanadzie i Kuwejcie.

Szczegóły

Akceptowane są cztery szczepionki zatwierdzone przez EMA (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson) oraz rosyjska szczepionka Sputnik V.

W odniesieniu do wszystkich szczepionek dwudawkowych wystarczające jest przyjęcie obu dawek (nie jest wymagany żaden okres, który upłynął od podania drugiej dawki). W przypadku jednodawkowego preparatu firmy Johnson&Johnson konieczne jest upłynięcie 14 dni od daty przyjęcia szczepionki.

>> CYPR Z POLSKI – SPRAWDŹ OFERTY LOTÓW

W mocy pozostaje przepis o konieczności wypełnienia w przeciągu 24 godzin przed wylotem formularza Cyprus Flight Pass (www.cyprusflightpass.gov.cy). Władze Republiki Cypryjskiej zastrzegają sobie także prawo do przeprowadzania na lotnisku wyrywkowych (bezpłatnych) testów na obecność SARS-CoV-2 pośród wszystkich pasażerów.


Co z pozostałymi osobami?

Dla osób, które nie są jeszcze zaszczepione, zasady przylotu na Cypr pozostają niezmienne – zgodnie z wymogami dla poszczególnych kategorii państw. Polska znajduje się w tzw. kategorii czerwonej, co oznacza że przed wejściem na pokład samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży, a po przylocie należy poddać się (na własny koszt) kolejnemu testowi PCR na lotnisku i pozostawać w samoizolacji do otrzymania jego wyniku. Koszty testów na cypryjskich lotniskach wynoszą 30 EUR w Larnace i 32 EUR w Pafos.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *