Home Newsy Już 8 maja oficjalnie otwierają się hotele. Po ogłoszeniu terminu wszyscy rzucili się do rezerwacji. Sprawdź szczegóły
Już 8 maja oficjalnie otwierają się hotele. Po ogłoszeniu terminu wszyscy rzucili się do rezerwacji. Sprawdź szczegóły

Już 8 maja oficjalnie otwierają się hotele. Po ogłoszeniu terminu wszyscy rzucili się do rezerwacji. Sprawdź szczegóły

Boom!

Boom rezerwacyjny

Ogłoszenie daty ponownego otwarcia hoteli spowodowało potężny wzrost zainteresowania ofertą noclegową w Polsce. Już kilka godzin po konferencji prasowej ministra zdrowia przez portal rezerwacyjny Travelist opublikowane zostały dane dotyczące najczęściej wyszukiwanych pobytów oraz rezerwacji, których dokonują Polacy. Wyniki analizy nie pozostawiają złudzeń – obserwowaliśmy największy boom rezerwacyjny od 2019 roku.

>> SPRAWDŹ WPIS O LUZOWANIU OBOSTRZEŃ i OTWARCIU HOTELI

Informacje o możliwym otwarciu hoteli zaczęły się pojawiać już poprzedniego ubiegłego tygodnia (przed ogłoszeniem zmian), powoli docierając do opinii publicznej za pośrednictwem mediów. W piątek spekulacje ostatecznie potwierdził rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy – Piotr Müller.

Skutkiem pojawienia się optymistycznych wiadomości było wzmożone zainteresowanie ofertą noclegową hoteli i pensjonatów.

Od zeszłego poniedziałku obserwujemy ogromne wzrosty w liczbie wyszukiwanych pobytów. Poziom zainteresowania i aktywności użytkowników w ciągu tygodnia nie tylko wrócił do tego z 2019 roku, ale przebił go aż o 30%. Dzisiejsza decyzja rządu i formalne ogłoszenie daty otwarcia hoteli dodatkowo podkręciło ten wynik – w ciągu zaledwie kilku godzin popyt na usługi hotelarskie natychmiast wystrzelił do góry – komentuje Tomasz Piszczako, Prezes Zarządu w Travelist.

Listę najczęściej wybieranych regionów otwierają miejscowości nadmorskie – Trójmiasto, Kołobrzeg i Władysławowo. Dużą popularnością cieszą się również góry – na południu kraju najwięcej turystów wybiera Zakopane, Karpacz oraz Szklarską Porębę. Poluzowanie obostrzeń spowodowało, że w zasadzie trudno jest wskazać miejsce, które nie cieszy się zainteresowaniem – dodaje Tomasz Piszczako.

>> SPRAWDŹ PROMOCJE NOCLEGÓW


Na urlop jeszcze w maju

Bardzo wyraźny trend widoczny jest także w przypadku terminów dokonywanych rezerwacji. Tutaj zdecydowanym faworytem jest maj ? rezerwacje noclegów na najbliższy miesiąc stanowią aż 60% wszystkich. Zdaniem analityków Travelist wynika to z faktu, że podróżni na bieżąco śledzili informacje dotyczące obostrzeń i spodziewali się ponownego otwarcia hoteli.

Choć dużą popularnością cieszyły się do tej pory terminy wakacyjne, w ostatnich dniach widać wręcz całkowite odwrócenie tendencji i ogromną liczbę zapytań o jak najszybsze, majowe wyjazdy. Ta sytuacja obrazuje faktyczną skalę naszego zmęczenia lockdownem i przedłużanymi ograniczeniami. Marzyliśmy o wyrwaniu się z domu choćby na weekendowy wyjazd i te marzenia chcemy zrealizować jak najszybciej – komentują eksperci.

Inna z prognoz na nadchodzące miesiące dotyczy budżetów przeznaczanych na podróże – branża turystyczna przewiduje bowiem, że w tym roku podczas wyjazdów wydamy sporo więcej, niż dwa czy trzy lata temu. Zespół Travelist tłumaczy, że czynnikiem decydującym będą tutaj przede wszystkim emocje. Po wielu miesiącach lockdownu i funkcjonowania pod presją poważnych restrykcji duża część z nas zechce wykorzystać przywrócone możliwości i spektakularnie “nadrobić” stracony czas.

Zamrożenie gospodarki sprawiło, że środki, które zwyczajowo przeznaczamy na krótkie wyjazdy lub wizyty w restauracjach, zostały w naszych portfelach. Teraz, kiedy nadarza się do tego okazja, z dużym prawdopodobieństwem mogą one zostać przeznaczone na organizację krajowych lub zagranicznych podróży.

Hotelarze łapią oddech

Z decyzji rządu cieszą się przede wszystkim organizacje branżowe oraz przedstawiciele hoteli położonych w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych. Po kilku miesiącach nieustannych próśb i apeli nareszcie doczekali się odpowiedzi i jasnego planu ze strony rządu. Choć podkreślają, że decyzja mogła pojawić się wcześniej, wolą skupić się na działaniu i odrabianiu strat.

Mamy rosnące zainteresowanie ze strony gości i w końcu zielone światło ze strony rządu. Po kilku miesiącach ograniczeń chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego rytmu pracy. Jeżeli ograniczenie liczby gości do 50% zostanie zniesione przed szczytem sezonu, liczymy na to, że tegoroczne wakacje pozwolą nam przynajmniej w pewnym stopniu odrobić straty wygenerowane w ciągu miesięcy lockdownu – mówi Wojciech Piotrowski, Revenue Manager sieci Górskie Hotele.

Treść wpisu pochodzi z informacji serwisu Travelist

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *