Home loty Ale zmiany! Tanzania (Zanzibar) wprowadza wymóg testu oraz opcję kwarantanny po przylocie!
Ale zmiany! Tanzania (Zanzibar) wprowadza wymóg testu oraz opcję kwarantanny po przylocie!

Ale zmiany! Tanzania (Zanzibar) wprowadza wymóg testu oraz opcję kwarantanny po przylocie!

Ważne!

Bardzo ważne informacje dla osób podróżujących na Zanzibar czy do innych miejsc w Tanzanii!

Z dniem 4 maja 2021 roku Zjednoczona Republika Tanzanii wprowadza nowe wymogi wjazdowe do tego kraju obejmujące zarówno obcokrajowców – turystów, jak i powracających rezydentów.

Od 4 maja 2021 wszyscy podróżujący zobowiązani będą do okazania po przyjeździe/przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii.

Wszyscy podróżni, zarówno podczas przyjazdu do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, jak i wyjazdu z tego kraju, poddawani będą wzmożonej kontroli pod kątem Covid-19, przy czym osoby przybywające z krajów o wysokiej liczbie zachorowań będą musiały wykonać szybki test (“rapid test”), którego koszt wyniesie 25 USD.

Również podróżujący, którzy spędzą więcej niż 72 godziny w tranzycie, będą musieli poddać się kolejnemu szybkiemu testowi (“rapid test”) po przyjeździe/przylocie do Tanzanii.

Wszyscy podróżni przybywający z krajów, gdzie według regularnie aktualizowanych wykazów WHO pojawiają się nowe warianty Covid-19, bądź tacy, którzy wciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem do Tanzanii podróżowali przez takie kraje, będą musieli wykonać obligatoryjnie szybki test (“rapid test”), a następnie poddać się 14-dniowej obowiązkowej kwarantannie, na koszt własny.

Lista punktów, w których można będzie odbywać kwarantannę zostanie udostępniona przez władze Tanzanii. Powracający do Tanzanii rezydenci będą mogli odbyć kwarantannę we własnym miejscu zamieszkania.

Ponadto każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Jest on dostępny pod adresem: https://afyamsafiri.moh.go.tz/ . Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code – UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

Dodatkowo, przy wjeździe do Tanzanii podróżni będą zobowiązani wypełnić karty informacyjne dot. ich stanu zdrowia pod kątem Covid-19 (“health information cards”).


Źródło informacji: gov.pl

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *