Home loty Nowość w Gdańsku i Wrocławiu. Nowa linia i nowe połączenie do Londynu.
Nowość w Gdańsku i Wrocławiu. Nowa linia i nowe połączenie do Londynu.

Nowość w Gdańsku i Wrocławiu. Nowa linia i nowe połączenie do Londynu.

Ciekawe!

Inne nowe trasy z Polski

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na lotnisku we Wrocławiu zapowiedziano nowe połączenie z dolnośląskiego lotniska.

To zresztą nie wszystkie nowe trasy z Polski ogłoszone dzisiaj. Rano nową trasę wrzucił Ryanair (KLIK), a PLL LOT zapowiedział połączenie do Dubaju! (KLIK)

Nowa trasa z Wrocławia (i nowy przewoźnik)

Z kolei nową trasą z Wrocławia będzie Londyn Heathrow – loty będą wykonywane przed British Airways.

>> LONDYN: SPRAWDŹ OFERTĘ PRZEWODNIKÓW

Przeloty Wrocław – Londyn Heathrow ruszają 1 lipca 2021 i mają być wykonywane 2 razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.

>> SPRAWDŹ CENY NOWEJ TRASY WROCŁAW-LONDYN

Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11.35, lądowania w Londynie o godzinie 12.45 czasu lokalnego. W przeciwnym kierunku: wyloty z Londynu o godz. 7.35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10.45.

Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022.

Połączenie do Londyn-Heathrow to zupełna nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia. Jest to świetna wiadomość nie tylko dla pasażerów, ale dla całej branży turystycznej.

Nowa oferta Portu Lotniczego Wrocław to przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia. Wsparcie, jakie od ponad roku zapewniamy przedsiębiorcom w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, pozwala przetrwać trudne chwile, jednak hotelarze, restauratorzy i cała branża czeka na powrót turystów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyce. Wiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem – dodaje.

Z nowego połączenia bardzo zadowolony jest także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

Nowe połączenie do Wielkiej Brytanii to duży sukces Wrocławia i regionu. British Airways to jedna z najważniejszych linii lotniczych na świecie, a połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie naszej siatki połączeń, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków. Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego. Zapraszamy do Wrocławia.


Londyn także z Gdańska

Jednocześnie British Airways uruchomi bezpośrednie loty na trasie Gdańsk – Londyn Heathrow. Ta trasa wystartuje 2 lipca 2021, a połączenie ma być realizowane 3 razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

>> SPRAWDŹ CENY NOWEJ TRASY GDAŃSK-LONDYN

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *