Home loty Emirates: specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami
Emirates: specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami

Emirates: specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami

Zdjęcia z lotu

10 kwietnia 2021 odbył się jedyny w swoim rodzaju lot linii Emirates EK2021 po Emiratach Arabskich. Uczczono w ten sposób niezwykłe postępy ZEA w krajowym szczepieniu obywateli i mieszkańców przeciwko COVID-19. Do tej pory podano blisko 9 milionów dawek szczepionki.

Specjalny lot, który przewoził na pokładzie w pełni zaszczepioną załogę i pasażerów, to niespotykane w branży lotniczej wydarzenie. Z blisko 400 w pełni zaszczepionymi pasażerami na pokładzie, lot jest wyrazem pewności i nieustannej ekscytacji podróżami lotniczymi.

Lot EK2021 był również wspierany przez w pełni zaszczepione zespoły, od załogi pokładowej po personel naziemny, demonstrując w ten sposób gotowość przewoźnika do realizowania bezpiecznych podróży lotniczych.

Pomimo pandemii Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymały swój status wiodącego, światowego hubu lotniczego i będą nadal rozwijać swoją pozycję jako centrum ruchu pasażerskiego i towarowego, inwestując w innowacje i bliską współpracę z interesariuszami.

Linie Emirates gościły na swoim pokładzie grupę wyższych rangą urzędników z kluczowych jednostek sektora lotnictwa i służby zdrowia.

Szybkie tempo i postępy ZEA w szczepieniu przeciw COVID-19 są świadectwem wizji naszego przywództwa i zaangażowania w ochronę naszych społeczności. Pokazuje to też jak dobrze radzimy sobie w czasach pandemii, podejmując odpowiednie kroki, aby chronić zarówno obywateli, jak i mieszkańców ZEA. Dzisiejszy lot jest przykładem współpracy i zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron we wspieranie programu szczepień oraz wdrażanie protokołów bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Działania te miały na celu zapewnienie bezpiecznych podróży, stymulowanie ruchu pasażerskiego i przygotowanie gruntu pod przyspieszenie odbudowania podróży lotniczych w najbliższej przyszłości. Linie Emirates nadal wspierają krajowy program szczepień i jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Zdrowia i Prewencji ZEA, Urzędowi Zdrowia Dubaju, Urzędowi Lotnictwa Cywilnego ZEA, lotniskom w Dubaju, GRFDA, policji, Airbusowi i Pure Health, a także innym zainteresowanym stronom za ich bliską współpracę i wsparcie podczas naszego specjalnego lotu – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają obecnie jeden z najwyższych na świecie wskaźników szczepień dla swoich obywateli i mieszkańców – 90,22 dawek na 100 osób. Ogromny wysiłek władz w ZEA przyczynił się do podania blisko 9 milionów dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Program szczepień w Grupie Emirates został wdrożony niecałe trzy miesiące temu i od tego czasu zaszczepiono ponad 35 tys. pracowników Emirates.

Dzisiejszy lot był obsługiwany najnowszym samolotem A380, który był wyposażony w nowe fotele Premium Economy i odświeżone wnętrza kabin we wszystkich klasach. Klienci klas pierwszej i biznes mogli bezpiecznie skorzystać z kultowego saloniku pokładowego A380. Ponadto wszyscy klienci otrzymali pełnodaniowy obiad.

A380 pozostaje ulubieńcem klientów Emirates, ponieważ oferuje wysoki komfort podróży i przestronność. W tym miesiącu Airbus uruchomił aplikację ?Tripset?, ułatwiającą proces podróżowania. Aplikacja dostarcza informacje o lotach i trasach, co daje pasażerom pewność podróżowania samolotem w trakcie pandemii COVID-19. Dzięki ?Tripset? podróżni mogą otrzymywać informacje o najnowszych ograniczeniach w przemieszczaniu się i wymaganiach zdrowotnych, bez konieczności sprawdzania wielu innych źródeł.


Na lotnisku pasażerowie odprawili się przy użyciu najnowszych technologii biometrycznych co zapewniło płynną podróż przez wiele punktów styku. Biometryczne punkty zostały ostatnio rozszerzone o ponad 18 stanowisk odpraw i 15 bramek wejściowych. W rezultacie klienci wszystkich klas mogli bezproblemowo korzystać z biometrycznego dostępu do poczekalni klas pierwszej i biznes w Dubaju.

We współpracy z Pure Health wszyscy klienci podróżujący EK2021 otrzymali bezpłatnie przed lotem szybkie testy na COVID-19. Jest to największy dostawca zintegrowanych rozwiązań dla opieki zdrowotnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – ułatwił do tej pory administrację do 4 milionów testów PCR na lotniskach w Dubaju. Odgrywa również istotną rolę w zapewnianiu wsparcia w zakresie testów COVID-19 całemu przemysłowi lotniczemu od początku pandemii.

Po odprawie pasażerowie otrzymali zieloną plakietkę “Zaszczep się” i zrobili zdjęcia z okazji specjalnego wydarzenia. Klienci EK2021 otrzymali również specjalną pieczątkę “Zaszczep się” na każdej karcie pokładowej jako dodatkową pamiątkę.

Po wysiadaniu pasażerom wręczono pamiątkowe certyfikaty za udział w tej wyjątkowej inicjatywie.

Rejs EK2021 pilotował Ahmed Al Obeidli i Ramon Wilde, a załogę pokładową wspierał kapitan Ricky Garala. Wcześniej tego samego dnia, przed specjalnym lotem Emirates, podmioty lotnicze w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich wysyłały swoje wiadomości wsparcia na Twitterze.

Cały dochód ze specjalnego rejsu EK2021 został przekazany dla Emirates Airline Foundation, organizacji charytatywnej non-profit, która wspiera projekty mające na celu poprawę jakości życia dzieci na całym świecie.

Wpis pochodzi z informacji prasowej


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *