Home loty Greckie Ministerstwo Turystyki: nieograniczone podróże dla zaszczepionych turystów
Greckie Ministerstwo Turystyki: nieograniczone podróże dla zaszczepionych turystów

Greckie Ministerstwo Turystyki: nieograniczone podróże dla zaszczepionych turystów

Informacje.

Grecja nie chce już w przyszłości ograniczać wjazdu do kraju dla obywateli UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19.” – podaje niemiecka agencja prasowa DPA. Informacje te potwierdziło biuro prasowe greckiego ministerstwa turystyki.

Osoby podróżujące do Grecji, które są już zaszczepione, nie będę musiały posiać negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wystarczy jedynie udowodnić fakty przyjęcia szczepienia.

W marcu wiceminister turystyki Savvas Perdios powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, że wpuszczone zostaną tylko osoby, które otrzymały drugą dawkę szczepionki co najmniej siedem dni przed podróżą.

Na razie nie wiadomo jeszcze, od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy. We wcześniejszych zapowiedziach pojawiał się data 14 maja 2021.

Prawdopodobnie będą też przeprowadzane testy po przylocie:

Każdy turysta może zostać poddany losowym testom, tak jak w ubiegłym roku. Jednak istotną różnicą w stosunku do ubiegłego roku jest szybki test, dzięki któremu kwarantanna dla pozytywnych przypadków rozpocznie się natychmiast, a nie 24 godziny później.

Koszty leczenia COVID-19 turystów poniesie państwo greckie; a “to, co dotyczy obywateli Grecji, będzie dotyczyło turystów“, w tym obowiązkowe stosowanie maseczek w miejscach publicznych.

Rząd będzie testował swoje podejście od kwietnia 2021 w ramach programu pilotażowego z podróżnikami z Unii Europejskiej oraz Izraela.mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *