Home loty Ukraina: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu
Ukraina: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu

Ukraina: wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu

Kolejny kraj zaostrza reguły!

Nowe rozporządzenie

Wczoraj ukraiński rząd zmienił zasady wjazdu do kraju. Od teraz wszyscy podróżujący na Ukrainę będę musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, nie starszy niż 72 godziny.

Przy wjeździe na Ukrainę od cudzoziemców i bezpaństwowców wymagane jest posiadanie przy sobie polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty związane z leczeniem COVID-19 – można je kupić m.in. na stronie visitukraine.today

Nowe rozporządzenie znajdziecie na rządowej stronie (KLIK)

Testy obowiązkowe dla każdego!

Nowe zasady dotyczą wszystkich podróżujących. Tym samym kończy się rozróżnianie państw na zielone i czerwone. Dotychczas osoby wjeżdżające nawet z państw “czerwonych” nie musiały robić testu PRZED wylotem. Mogły go zrobić już po przybyciu – miały na to 24 godziny od momentu przybycia. Warto dodać, iż testy PCR na Ukrainie są o wiele tańsze niż u nas – kosztują od 70 do 200 PLN za test.

Teraz niestety nie będzie możliwości “zaoszczędzenia” na teście, gdyż trzeba go będzie zrobić jeszcze przed przekroczeniem granicy ukraińskiej.


Dodatkowo obywatele Ukrainy wracający do kraju będę musieli wykonać test nie więcej niż 48 przed wjazdem. A także dodatkowo poddać się samoizolacji na okres 14 dni; mogą ją zakończyć robiąc kolejny test już na miejscu i uzyskując wynik negatywny.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *