Home Newsy PKP Intercity wprowadza zmiany rozkładu jazdy pociągów
PKP Intercity wprowadza zmiany rozkładu jazdy pociągów

PKP Intercity wprowadza zmiany rozkładu jazdy pociągów

Informacje

PKP Intercity wprowadza od niedzieli korektę rozkładu jazdy pociągów. Na kursowanie kilkudziesięciu składów jeżdżących do i ze stolicy wpłyną prace na Warszawskim Węźle Kolejowym – informuje przewoźnik.

Do dyspozycji podróżnych 14 i 15 marca będą informatorzy mobilni na dworcach największych miast Polski (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane).

Z informacji PKP Intercity wynika, że firma przygotowała ofertę Biletu Warszawskiego IC dla osób, które będą łączyć podróż pociągiem i stołeczną komunikacją miejską, jak również wprowadza nową ofertę Aglo-rezerwacja Warszawa, która ułatwi poruszanie się pociągami przewoźnika po stolicy.

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, największej w Polsce stacji pod względem liczby kursujących pociągów. Prowadzone tam prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Przygotowano zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych kursujących przez Warszawę.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym (https://www.intercity.pl/wwk).


Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie znajdą na stronie przewoźnika intercity.pl lub pod nr 703 200 200.

Źródło informacji: (PAP) autor: Łukasz Pawłowski pif/ pad/


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *