Home loty Najnowszy samolot we flocie KLM – Embraer 195-E2 przyleci do Warszawy
Najnowszy samolot we flocie KLM – Embraer 195-E2 przyleci do Warszawy

Najnowszy samolot we flocie KLM – Embraer 195-E2 przyleci do Warszawy

Ciekawostka!

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM powitały wczoraj nowy nabytek w swojej flocie – pierwszy z zamówionych w sumie 25 samolotów typu Embraer 195-E2, który przyleciał z Brazylii na lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Nowy samolot posiada kilka ważnych atutów, które mają dla KLM szczególne znaczenie: Embraer 195-E2 zużywa 9% mniej paliwa*, a tym samym emituje 31% mniej CO2 na pasażera w porównaniu ze swoim “poprzednikiem” – Embraerem E-190. Co więcej, maszyna jest o 63% cichsza.


Modernizacja floty stanowi ważny element strategii zrównoważonego rozwoju KLM, która dąży do maksymalnej redukcji emisji dwutlenku węgla. W tym rokudo floty KLM Cityhopper dołączy siedem nowych samolotów tego typu.

Całkowite zamówienie KLM obejmuje 25 sztuk. Wszystkie samoloty będą latały w malowaniu KLM Cityhopper, obsługując europejskie trasy w siatce holenderskiego przewoźnika. W najbliższy poniedziałek t.j. 1 marca 2021 najnowsza maszyna przyleci do Warszawy, wykonując swój pierwszy lot w służbie KLM.

Najnowszy nabytek we flocie KLM rozpocznie pracę 1 marca 2021, na trasie Amsterdam – Warszawa – Amsterdam (rejs KL1363 z lądowaniem w Warszawie o 12:00 i rejs KL1364 startujący do Amsterdamu o 12:45).


Samolot może przewozić 132 pasażerów i jest obecnie największą maszyną we flocie KLM Cityhopper, w której skład wchodzi ponadto 32 Embraerów 190 i 17 Embraerów 175. Pasażerowie tego samolotu podróżują w wyjątkowo cichej kabinie, wyposażonej w ergonomicznie zaprojektowane fotele z dodatkową przestrzenią na nogi, większe schowki bagażowe i gniazdka USB, a efektu dopełnia specjalne nastrojowe oświetlenie.

>> INNE WPISY Z KATEGORII “NEWSY”

Embraer 195-E2 jest samolotem nie tylko atrakcyjnym pod względem ekonomicznym, ale także doskonale wpisuje się w naszą kampanię Fly Responsibly**. Maszyna o takich parametrach pozwoli nam realizować usługi w bardziej przyjazny środowisku sposób. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy dokładać starań, aby zmniejszać wpływ, jaki wywieramy na planetę. Modernizacja floty to obecnie najskuteczniejsze prowadzone przez nas działanie, które ma największy wkład w redukcję emisji CO2” – powiedział Warner Rootliep, Dyrektor Zarządzający KLM Cityhopper.

Największa flota Embraerów w Europie

Wraz z nowym nabytkiem, flota KLM Cityhopper składa się obecnie z 50 samolotów, co czyni ją największą w Europie flotą Embraerów. Jeszcze przed rozpoczęciem letniego rozkładu lotów KLM Cityhopper będzie używał czterech nowych maszyn typu E195-E2, a kolejne trzy dołączą do końca tego roku. Pozostałe 18 zakontraktowanych samolotów zostanie dostarczonych w nadchodzących latach, z opcją na kolejnych 10 sztuk.

Wpis pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *