Home inne Revolut drożeje! Zmiany cennika od kwietnia (sprawdź)
Revolut drożeje! Zmiany cennika od kwietnia (sprawdź)

Revolut drożeje! Zmiany cennika od kwietnia (sprawdź)

Zmiany w popularnej usłudze!

W zeszłym tygodniu Revolut rozesłał do swoich klientów emaila z przesłaniem: “Wprowadziliśmy pewnie zmiany w naszych opłatach”. Będą one obowiązywać od 23 kwietnia 2021.

Podwyżki dotkną głównie użytkowników “darmowego” planu Standard. Bardziej trzeba będzie uważać na wypłaty z bankomatów oraz przelewy międzynarodowe.


Co się zmieni w opłatach?

Najlepiej przeczytać całość przesłanej informacji.

Wypłaty z bankomatów

Plan Standard

Przypominamy, że w ramach planu Standard obecnie obowiązuje limit 800 PLN bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów. Po przekroczeniu tego limitu obowiązuje opłata w wysokości 2%. Wkrótce to się zmienić: dodany będzie limit na całkowitą liczbę wypłat z bankomatów oraz określona minimalna opłata po przekroczeniu darmowego limitu.

Ponadto:

Twój limit 800 PLN bezpłatnych miesięcznych wypłat pozostanie bez zmian, a po jego przekroczeniu nadal będzie trzeba się liczyć z opłatami.
Wprowadzony będzie również limit pięciu wypłat z bankomatów. Po jego przekroczeniu będzie trzeba ponieść dodatkową opłatę.

Oba te limity obowiązują niezależnie od siebie. Opłata obowiązuje, gdy tylko przekroczysz jeden z limitów, nawet jeśli nie przekroczysz drugiego.
Opłata nadal wynosi 2%, ale dodana będzie minimalna opłata w wysokości 5 PLN. Oznacza to, że zapłacisz większą z dwóch kwot: 5 PLN lub 2% wypłacanej kwoty.

Plan Plus, Premium lub Metal

Limity bezpłatnych wypłat z bankomatów dla klientów planów Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian. Nie ograniczona będzie też samej liczby takich wypłat. Opłaty za wypłaty z bankomatów powyżej tych limitów pozostają bez zmian, tj. na poziomie 2%. Niemniej jednak wprowadzona będzie minimalna opłata w wysokości 5 PLN za każdą wypłatę z bankomatu.

Przelewy międzynarodowe

Najpopularniejsze rodzaje płatności, z których korzysta ponad 90% klientów, pozostają bezpłatne.

Są to między innymi:
– bezpłatne przelewy krajowe w rodzimej walucie użytkownika,
– bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe w euro do dowolnego kraju w ramach SEPA (kraje UE/EOG, Wielka Brytania i Szwajcaria),
– bezpłatne przelewy P2P do innych klientów Revolut w dowolnym kraju na świecie.

Poniższe zmiany opłat dotyczą wyłącznie klientów wysyłających pieniądze poza obszar SEPA (kraje UE/EOG, Wielka Brytania i Szwajcaria) lub wykonujących przelewy transgraniczne w walucie innej niż euro.

Obecnie Revolut oferuje dwa rodzaje przelewów międzynarodowych: przelewy transgraniczne oraz płatności SWIFT. Dla każdego z nich obowiązują dwa osobne limity:

Klienci planów Standard i Plus otrzymują jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 2.5 PLN. Przelewy SWIFT kosztują 15 PLN albo 25 PLN, w zależności od waluty.
Użytkownicy planów Premium i Metal nie ponoszą opłat za przelewy transgraniczne i otrzymują jeden darmowy przelew SWIFT w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 15 PLN albo 25 PLN, w zależności od waluty.


Co się zmienia?

Łączymy przelewy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej prostej i przejrzystej kategorii, którą nazywamy “płatności międzynarodowe“.

Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1.5 PLN a 25 PLN, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. Nasi klienci planów Premium i Metal nadal będą mogli korzystać z limitu bezpłatnych płatności.

Standard i Plus. Wszystkie przelewy międzynarodowe są płatne. To najlepsza opcja dla osób, które przelewy międzynarodowe wykonują sporadycznie.

Premium. Jeden bezpłatny przelew międzynarodowy w miesiącu. To najlepsza opcja dla osób, które wykonują przelewy międzynarodowe raz w miesiącu.

Metal. Trzy bezpłatne przelewy międzynarodowe w miesiącu. To najlepsza opcja dla osób, które często wykonują przelewy międzynarodowe.

Więcej szczegółów na temat nowego cennika wraz z przykładami można znaleźć na stronie Revolut.

Opłata za dostawę kart Revolut

Do tej pory klienci korzystający z planu Standard za standardową dostawę karty Revolut byli obciążani kwotą 4,99 GBP (lub równowartością tej kwoty w innej walucie) oraz za dostawę ekspresową ? 19,99 EUR (lub równowartością tej kwoty w innej walucie). Opłaty te mogły być wyższe w zależności od adresu jej nabywcy.

Od 23 kwietnia 2021 będzie można sprawdzić wysokość opłat za dostawę standardową i ekspresową przed zamówieniem karty w aplikacji Revolut. Pamiętaj jednak, że opłata za dostawę może się różnić w zależności od adresu jej nabywcy.

——————————-

A może już czas zmienić usługę na coś innego? Z pomocą przyjdzie np. usługa CURVE – w której zgarniecie ok. 25 PLN na start.

Wystarczy zarejestrować się z poniższego linka i dokonać jednak transakcji kartą!

>> CURVE – ZGARNIJ BONUS NA START

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *