Home Newsy Nie wszyscy szczepieni będą zwolnieni z kwarantanny! Zmiany w przepisach
Nie wszyscy szczepieni będą zwolnieni z kwarantanny! Zmiany w przepisach

Nie wszyscy szczepieni będą zwolnieni z kwarantanny! Zmiany w przepisach

Zmiany w ustawie!

Wczoraj (22 lutego 2021) nastąpiła kolejna ważna zmiana w “Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

Tym razem zmiany dotyczą m.in. zwolnień z kwaratanny.


Szczepionki… nie będą sobie równe!

Najważniejsza zmiana to… ograniczenie szczepionek, które zwalniają z kwaratanny!

Od dzisiaj z obowiązkowej kwarantanny zwolniony będzie tylko wybrane zaszczepione osoby. Chodzi o “wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej

Nie liczy się zaszczepienie rosyjską czy chińską szczepionką – a przynajmniej nie liczy się do czasu ich oficjalnego zaakceptowania przez Unię Europejską.

Nową wersję Rozporządzenia znajdziecie tutaj

Zwolnienie z kwarantanny

Od 28 grudnia 2020 obowiązkowej kwarantannie podlegają osoby, które przekroczyły granicę Polski (stanowiącą zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE) samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego – przez 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy.

Od 23 stycznia 2021 z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Test jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

>> SZYBKIE TESTY OFERUJE JUŻ KILKA POLSKICH LOTNISK!

Inne zmiany

W Rozporządzeniu zawarto też inne zmiany. Z zakazu zgromadzeń będą wyłączone konkursy “na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską, w tym aplikacje prowadzone w formie aplikacji uzupełniających, zajęć i sprawdzianów w trakcie tych aplikacji, a także egzaminów sędziowskich i egzaminów prokuratorskich oraz konkursów na stanowiska referendarzy sądowych i asystentów sędziów


Dodatkowo w celu odbycia niektórych zabiegów rehabilitacyjnych trzeba będzie poddać się testowi na COVID-19 i uzyskać wynik negatywny.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *