Home loty Emirates: przesiadki w Dubaju bez konieczności robienia testu na COVID-19!
Emirates: przesiadki w Dubaju bez konieczności robienia testu na COVID-19!

Emirates: przesiadki w Dubaju bez konieczności robienia testu na COVID-19!

Drobne ułatwienie!

Osoby chcące podróżować Emirates (SPRAWDŹ OFERTĘ) mają trochę “ułatwione” zadanie. Sama przesiadka w Dubaju nie będzie powodować konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Do Dubaju – z testem!

Od 31 stycznia 2021 r. wszyscy pasażerowie przylatujący do Dubaju z dowolnego punktu wylotu (w tym z krajów GCC) muszą mieć ze sobą zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem.

Obywatele ZEA są zwolnieni z obowiązku spełnienia tego wymagania; będą jednak musieli poddać się testowi PCR po przylocie na lotnisko w Dubaju.

Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą poddawać się testowi PCR na obecność COVID?19.

Przesiadki w Dubaju – dla wielu bez testu!

Pasażerowie przesiadający się w Dubaju w trakcie podróży z poniższych krajów muszą okazać ujemny wyniki testu PCR na obecność COVID?19 uzyskany w ciągu 72 godzin przed wylotem, a także muszą spełniać wszelkie wymogi obowiązujące w kraju docelowym:

Afganistan, Angola, Argentyna, Bangladesz, Brazylia, Chile, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Etiopia, Filipiny, Ghana, Grecja, Gruzja, Gwinea, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Izrael, Jordania, Kambodża, Kenia, Liban, Malta, Maroko, Mjanma, Nepal, Nigeria, Pakistan, Rosja, RPA, Rumunia, Rwanda, Senegal, Słowacja, Somaliland, Stany Zjednoczone, Sudan, Sudan Południowy, Syria, Tadżykistan, Tanzania, Tunezja, Turkmenistan, Uganda, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wietnam, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambia, Zimbabwe.

Pasażerowie przylatujący do Dubaju (Dubaj jako port docelowy) z wyżej wymienionych krajów będą musieli poddać się kolejnemu testowi PCR po przylocie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju.

Pasażerowie przesiadający się w Dubaju z innych krajów nie muszą wykonywać testu PCR, chyba że jest on wymagany w miejscu docelowym podróży. Polski nie ma na liście, więc można lecieć Emirates :)


Test albo kwarantanna w Polsce

Podróżni wracający do Polski do 14 lutego 2021 r. są zobowiązani do odbycia 10?dniowej kwarantanny po przylocie do kraju. Wyjątek stanowią:

Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 oraz te, które uzyskały ujemny wynik testu diagnostycznego na obecność SARS-CoV-2 (czas między uzyskaniem wyniku testu a przekroczeniem granicy nie może przekraczać 48 godzin).

Listę laboratoriów w Dubaju ze specjalnymi stawkami dla pasażerów Emirates (test od 130 AED, ok.130 zł) znajdziecie tutaj.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *