Home loty KLM zawiesza loty międzynarodowe oraz część lotów europejskich!
KLM zawiesza loty międzynarodowe oraz część lotów europejskich!

KLM zawiesza loty międzynarodowe oraz część lotów europejskich!

Bardzo złe informacje!

Wygląda na to, iż linie KLM od 22 stycznia 2022 zawieszą większość lotów długodystansowych oraz dużą część lotów europejskich.

Taka decyzja będzie związana z nowymi zasadami wprowadzonymi przez holenderski rząd. Władze tłumaczą je obawą o szerzenie się nowej mutacji koronawirusa, a wprowadzone restrykcje mają temu zapobiec.


Już w zeszłym roku pojawił się przymus posiadania negatywnego wyniku testu PCR, obowiązujący także dla pasażerów tranzytowych w Holandii.

>> HOLANDIA: TEST WYMAGANY TAKŻE OD PASAŻERÓW TRANZYTOWYCH!

Teraz od 22 stycznia 2021 wymogi mają być jeszcze większe!

Holenderski portal RTL Nieuws podał wczoraj informację o zbliżającym się wielkim kasowaniu lotów w KLM.

Nie mamy jeszcze oficjalnej informacji od przewoźnika, w systemie loty są jeszcze dostępne. Według RTL Nieuws w piątek 22 stycznia KLM zaprzestanie realizowania lotów długodystansowych.

Dlaczego?

Po pierwsze: holenderski rząd wprowadził kilkutygodniowy zakaz lotów do Holandii z wielu państw: Wielkiej Brytanii, RPA czy krajów z Ameryki Południowej.

Po drugie: zgodnie z nowymi regulacjami każda osoba przylatująca do Holandii musi dodatkowo – oprócz testu PCR – wykonać także szybki test koronawirusowy. Szybki test musi zostać wykonany maksymalnie na 4 godziny przed wejściem na pokład!

Linie obawiają się, iż część pracowników – jeśli uzyska wynik pozytywny – nie będzie mogła wrócić do kraju. Wiązało by się z uwięzieniem pracowników poza granicami kraju, w hotelach, nie wiadomo na jak długo. Linie nie chce po prostu ryzykować “utraty” pracowników. No i kosztów, gdyż z pewnością nie byłoby to tanie.


Przedstawiciel związków zawodowych w KLM mówi, że linia będzie musiała skasować 273 loty międzykontynentalne tygodniowo oraz około 20% lotów europejskich.

Zmiany na pewno dotkną wieczornych lotów europejskich – tych po których załoga samolotu musi przenocować w hotelu w oczekiwaniu na poranny wylot.

>> ZOBACZ TEŻ: RYANAIR I WIZZ AIR KASUJĄ MNÓSTWO LOTÓW Z POLSKI!

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *