Home loty Ukraina znowu z testem! Zmiana zasad podróży do naszego sąsiada.
Ukraina znowu z testem! Zmiana zasad podróży do naszego sąsiada.

Ukraina znowu z testem! Zmiana zasad podróży do naszego sąsiada.

Niefajnie… :(

W połowie grudnia trafiliśmy na “zieloną listę” Ukrainy – mogliśmy tam jechać czy lecieć bez potrzeby robienia testu czy odbywania kwarantanny.

Dzisiaj znowu się to zmieniło. W piątek ukraińskie Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało (KLIK) listę “czerwonych” i “zielonych” państw.

Wyliczany przez Ukraińców współczynnik dla Polski jest wyższy niż dla Ukrainy. Dlatego nasz kraj trafił (znowu) na czerwoną listę.

Zmiana obowiązuje do czasu kolejnej aktualizacji listy – prawdopodobnie 6 lub 7 stycznia 2021.

Teraz taki wymóg obowiązuje dla wszystkich podróży z Polski na Ukrainę! Albo lecimy/jedziemy tam z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 (musi być nie starszy niż 48 godzin) albo poddajemy się kwarantannie.

Podstawą do zakończenia kwarantanny przed upływem 14 dni jest ponadto otrzymanie negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19 (metodą łańcuchowej reakcji polimerazy ? tzw. test PCR), przeprowadzonego po wjeździe na terytorium Ukrainy lub w ciągu 48 godzin do przekroczenia ukraińskiej granicy.

Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy akceptuje wyniki tylko z akredytowanych laboratoriów. Poglądową listę takich placówek znajdą Państwo na stronie Centrum Zdrowia Publicznego (KLIK)

Przy wjeździe na Ukrainę od cudzoziemców i bezpaństwowców wymagane jest posiadanie przy sobie polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty związane z leczeniem COVID-19 – można je kupić m.in. na stronie visitukraine.today

Inne przydatne informacje – w tym listę akredytowanych przez Ukrainę laboratoriów – znajdziecie na stronie gov.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *