Home loty Turcja też będzie wymagać negatywnego wyniki testu przed przylotem!
Turcja też będzie wymagać negatywnego wyniki testu przed przylotem!

Turcja też będzie wymagać negatywnego wyniki testu przed przylotem!

Złe informacje!

Nie będzie tak łatwo wlecieć do Turcji. Już od 28 grudnia 2020 włącznie Turcja będzie wymagać od przybywających pasażerów negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa wykonanego nie więcej niż 72 godziny przed wjazdem.

Wymóg ten będzie dotyczyć wszystkich podróżujących przybywających drogą lotniczą, lądową i wodną.

Osoby bez negatywnego wyniku testu PCR, nie będą mogły wejść na pokład samolotu do Turcji” – podał na Twitterze Dr. Fahrettin Koca, turecki Minister Zdrowia.

>> AKTUALIZACJA: PASAŻEROWIE TRANZYTOWI JEDNAK BEZ WYMOGU TESTU?!

Nowe zasady dotyczą wszystkich podróżnych przybywających do Turcji w okresie do 1 marca 2021. Według obecnych informacji wymóg dotyczy też pasażerów tranzytowych.

Od 28 grudnia 2020 roku (poniedziałek) pasażerowie przylatujący z zagranicy samolotem do Turcji, a od 30 grudnia 2020 r. (środa) wszyscy pasażerowie przybywający do Turcji drogą lądową lub morską, są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji.
Osoby, które nie przedstawią negatywnych wyników testu PCR, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

>> AKTUALIZACJA: PASAŻEROWIE TRANZYTOWI JEDNAK BEZ WYMOGU TESTU?!


Na prośbę naszego Ministerstwa Zdrowia wszyscy pasażerowie przyjeżdżający z zagranicy począwszy od 28 grudnia zostaną poproszeni o przedstawienie negatywnych wyników testu na obecność wirusa PCR uzyskanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed wejściem na pokład, w ramach walki Turcji z Covid” – napisał CEO linii Turkish Airlines.

Osoby, które na przejściu granicznym przy wjeździe drogą lądową do Turcji, nie przedstawią wyniku testu, zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania na terytorium Republiki Turcji.

Osoby, które w ciągu ostatnich 10 dni przebywały w Wielkiej Brytanii, Danii lub RPA po przybyciu do Turcji, będą zobowiązane przedłożyć negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin, niezależnie od tego zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania. W przypadku gdy wynik drugiego testu, który zostanie wykonany w siódmym dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana, w przypadku pozytywnego wyniku, osoba zostanie poddana leczeniu.

Przez długi okres Turcja była jednym z niewielu państw, które stawiało małe wymagania wjazdowe dla przybywających osób. Teraz się to zmieniło!

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *