Home Newsy Od niedzieli nowy rozkład na kolei – szybciej z Warszawy do Trójmiasta
Od niedzieli nowy rozkład na kolei – szybciej z Warszawy do Trójmiasta

Od niedzieli nowy rozkład na kolei – szybciej z Warszawy do Trójmiasta

Dobre informacje!

W kolejowym rozkładzie jazdy, który wszedł w życie w niedzielę, 13 grudnia 2020, czas przejazdu między Warszawą a Trójmiastem pociągami Pendolino PKP Intercity skróci się o 20 minut, dzięki podniesieniu dopuszczalnej prędkości na części tej linii.

Podróż ze stacji Warszawa Centralna do Gdańska Głównego w przypadku najszybszego pociągu zajmie 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna – 2 godziny i 59 minut.

Dzięki tej zmianie krótsze staną się także podróże z Trójmiasta do Krakowa. Najszybszy pociąg pokona tę trasę w 5 godzin. Liczba połączeń na trasie łączącej Warszawę i Trójmiasto wzrośnie o dwa i – wliczając połączenia sezonowe – wyniesie 30.

Poza krótszymi przejazdami pociągami EIP skróci się też czas przejazdu składów ekonomicznych – kategorii IC i TLK. Najszybsze z nich pokonają trasę między stolicą a Gdańskiem w niecałe 3,5 godziny.

>> SPRAWDŹ INNE NEWSY Z KATEGORII PRZEJAZDY

To nie jedyne zmiany w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity. Pociągi przewoźnika będą zatrzymywać się już w około 420 miastach i miejscowościach. Każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio około 400 pociągów przewoźnika.

“Utrzymany zostaje ten sam poziom oferty mimo utrudnionej sytuacji rynkowej spowodowanej wciąż trwającą epidemią. Nowy rozkład przynosi widoczne efekty programu modernizacji polskiej kolei – zwiększy się komfort podróżowania dzięki obsługiwaniu coraz większej liczby pociągów nowym lub zmodernizowanym taborem” – informuje przewoźnik.


W nowym rozkładzie pociągami PKP Intercity będzie można szybciej dojechać z Trójmiasta do Wrocławia – dzięki zakończeniu modernizacji linii między Poznaniem a Wrocławiem. Czas przejazdu z Gdańska do stolicy Dolnego Śląska skróci się o około 40 minut – najszybszy pociąg będzie jechać 4 godziny i 58 minut.

(PAP) autor: Łukasz Pawłowski pif/ amac/

Źródło informacji: PAP


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *