Home loty KLM i Delta uruchomią loty objęte specjalną procedurą testów na Covid
KLM i Delta uruchomią loty objęte specjalną procedurą testów na Covid

KLM i Delta uruchomią loty objęte specjalną procedurą testów na Covid

Informacje

Partnerzy transatlantyckiego joint venture Delta Air Lines i KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze 15 grudnia 2020 planują uruchomienie specjalnych lotów między Atlantą a Amsterdamem, których pasażerowie zostaną objęci procedurą testów pod kątem COVID-19. Obie linie, rząd Holandii oraz lotniska Schiphol w Amsterdamie i Hartsfield-Jackson w Atlancie opracowały wspólne rozwiązanie, aby zapewnić bezpieczne podróżemiędzy obydwoma krajami.

Kompleksowy system testów PCR pozwoli uprawnionym klientom na wjazd do Holandii, zwalniając ich z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Próbny okres, w którym będą oferowane rejsy specjalne zaplanowano początkowo na trzy tygodnie. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to linie rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach. Pozostałe loty KLM i Delta nie są objęte testami i mogą nimi podróżować wszyscy pasażerowie, przy czym po przylocie do Holandii muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.


Wspomniane loty na trasie Atlanta – Amsterdam, objęte specjalną procedurą testów pod kątem COVID będą oferowane od 15 grudnia b.r. cztery razy w tygodniu: dwa loty na pokładzie KLM i dwa linią Delta. Akcję zaplanowano początkowo na trzy tygodnie. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to linie rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach.

Klienci będą mogli wybrać specjalnie oznakowany lot podczas rezerwacji biletu online. Na pokład będą wpuszczani wyłącznie pasażerowie, którzy uprzednio poddali się procedurze testów CPR i uzyskali negatywny wynik. Alternatywnie, klienci rezerwujący podróż z Atlanty do Amsterdamu mogą wybrać jeden ze standardowych lotów Delta lub KLM, które nie wymagają od pasażerów testów na Covid, jednak wtedy w Holandii czeka ich kwarantanna.

Standardowo warunkiem wjazdu do Holandii jest odbycie 10-dniowej kwarantanny.

Zwolnienie z obowiązku kwarantanny odbywa się w następujący sposób:
– Podróżny z Atlanty do Amsterdamu na stronie klm.com lub Delta.com wybiera specjalnie oznaczony lot objęty procedurą testów,
– Na 5 dni przed przybyciem do Holandii wykonuje pierwszy test PCR, a następnie izoluje się aż do dnia wyjazdu,
– Bezpośrednio przed wejściem do samolotu na lotnisku w Atlancie wykonuje szybki test antygenowy,
– Po wylądowaniu na Schiphol w Amsterdamie powtórnie poddaje się testowi PCR.


W przypadku negatywnego wyniku, podróżny jest zwolniony z kwarantanny w Holandii.

Ta nowa procedura dotyczy wszystkich obywateli, którym zezwolono na podróż docelową do Holandii z ważnych powodów związanych z pracą, zdrowiem i edukacją. Natomiast pasażerowie, którzy podróżują tranzytem przez Amsterdam do innych krajów, nadal podlegają przepisom wjazdowym danego kraju, jak też ewentualnie obowiązkowi odbycia kwarantanny w miejscu docelowym.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *