Home loty Wielka Brytania – paszport jeszcze długo nie musi być potrzebny! “Na dowód” wjedziemy jeszcze przez wiele miesięcy!
Wielka Brytania – paszport jeszcze długo nie musi być potrzebny! “Na dowód” wjedziemy jeszcze przez wiele miesięcy!

Wielka Brytania – paszport jeszcze długo nie musi być potrzebny! “Na dowód” wjedziemy jeszcze przez wiele miesięcy!

Ważne informacje!

Jeszcze długo osoby wybierające się z Polski do Wielkiej Brytanii nie będą musiały podróżować z paszportem!

W połowie października brytyjski rząd ogłosił przedłużenie honorowania wjazdów “na dowód”. Do Wielkiej Brytanii z dowodem osobistym wjedziemy aż do 1 października 2021, a więc prawie jeszcze rok!

Dodatkowo brytyjski rząd ogłosił, że od 1 stycznia 2021 r. większość obywateli Unii Europejskiej, w tym Polski, będzie mogła podróżować do Wielkiej Brytanii na wakacje lub krótkie wycieczki bez konieczności posiadania wizy.

Władze Zjednoczonego Królestwa, zgodnie z postulatami polskiej służby konsularnej, przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego do 1 października 2021.

>> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI DO WIELKIEJ BRYTANII

Z informacji przekazanych przez rząd brytyjski wynika, iż osoby, które posiadają status osiedleńca lub wstępnego osiedlenia w ramach systemu EU Settlement Scheme lub zezwolenie wydawane pracownikom przygranicznym, będą mogły używać dowodu osobistego w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii co najmniej do 31 grudnia 2025 r.

Niezależnie od dobrej współpracy polskiej dyplomacji z władzami Zjednoczonego Królestwa, której efektem jest przedłużenie możliwości wykorzystania dowodów osobistych, kluczowe dla służby konsularnej jest zapewnienie, by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii posiadali ważne paszporty.


Część tekstu pochodzi z serwisu gov.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *