Home loty Uwaga! Włosi zmieniają zasady wjazdu – kwarantanna, test; w zależności od terminu wjazdu!
Uwaga! Włosi zmieniają zasady wjazdu – kwarantanna, test; w zależności od terminu wjazdu!

Uwaga! Włosi zmieniają zasady wjazdu – kwarantanna, test; w zależności od terminu wjazdu!

Niefajne zmiany!!!

Pod koniec wpisu znajdziecie skrót wszystkich zasad!

Kwarantanna dla wszystkich przybywających do kraju

Duża zmiana we Włoszech. Przez ograniczony okres czasu została wprowadzona obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich przybywających do Włoch. Nowa reguła dotyczy okresu od 21 grudnia 2020 do 6 stycznia 2021 włącznie.
To jedno z ważniejszych postanowień ogłoszonego w czwartek nowego dekretu.

W żółtych strefach (większość kraju) restauracja będą mogły być otwarte – z ograniczeniami. W strefach pomarańczowych: tylko w opcji na wynos i w dostawie.

Osoby które sylwestrową noc spędzą w hotelu, muszą wziąć pod uwagę, iż hotelowe restauracje po godzinie 18:00 będą mogły serwować posiłki tylko do pokoju.

Od 4 grudnia 2020 do 6 stycznia 2021 ośrodki narciarskie będą zamknięte. Nie będzie więc wyjazdów na narty!

Włoski rząd tłumaczy te obostrzenia walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i powstrzymaniem świątecznych wyjazdów Włochów. Przy okazji “oberwało” się turystom, którzy mieli plan w tym właśnie czasie odwiedzić kraj.

Od 10 grudnia 2020 wymóg testu??

Na włoskiej wersji strony z informacjami o wjeździe do Włoch (KLIK) znajdziemy nową aktualizację zasad. Nie ma razie oficjalnego angielskiego tłumaczenia, opieram się więc na translatorowym tłumaczeniu wersji włoskiej.

Zgodnie z nowymi zasadami obowiązujących od 10 grudnia 2020 Polska (i w zasadzie reszta Europy) przechodzi do państw grupy C!

Co to oznacza?

Każda osoba, która w ciągu ostatnich 14 dni przebywała na terytorium którego z wymienionych państw, oprócz wypełnienia deklaracji wjazdowej musi… przestawić negatywny wynik testu (antygenowy lub molekularny; z wymazu) nie starszy niż 48 godzin licząc od momentu wjazdu do Włoch.

Znajdziemy tam też kilka wyjątków od wymogu izolacji czy kwarantanny, m.in.
– maksymalnie 36-godzinny tranzyt prywatnym samochodem przez Włochy
– wjazd na maksymalnie 120 godzin w udokumentowanych celach biznesowych, zdrowotnych lub z powodu absolutnej konieczności
i kilka innych.

(artykuł będzie aktualizowany; czekam na oficjalne angielskie tłumaczenie zasad)

Państwa znajdujące się na liście C (od 10 grudnia 2020):
Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania (w tym Wyspy Owcze i Grenlandia), Estonia, Finlandia, Niemcy, Grecja, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Islandia, Norwegia, Liechtenstein, Szwajcaria, Andora, Księstwo Monako.

Powyższe zasady mają obowiązywać przynajmniej do 15 stycznia 2021.

Zrzuty ekranu ze strony wraz z (translatorowym) tłumaczeniem:


Dodatkowe obostrzenia w okresie świąteczno-noworocznym

To jednak nie koniec zmian i obostrzeń. Wprowadzono także zakaz podróżowania pomiędzy regionami od 21 grudnia do 6 stycznia 2021; a także zakaz opuszczania swojej gminy – w dniach 25, 26 grudnia oraz 1 stycznia.
Dopuszczono kilka wyjątków, takich jak: powrót do stałego miejsca zamieszkania, dojazd do/z pracy, powodu zdrowotne oraz inne pilne potrzeby.

W całym kraju obowiązywać będzie godzina policyjna: od 22 wieczorem do 5 rano. Z kolei w w noc sylwestrową godzina policyjna zostanie przedłużona: będzie obowiązywać od 22:00 do 7:00 rano.

Wszystkie zasady w skrócie

Serwis gov.pl przygotował podsumowanie zmian wjazdowych.

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski:

– do 9 grudnia 2020: brak obostrzeń, obowiązek przedstawienia autodeklaracji

– 10-20 grudnia 2020: obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie

– 21 grudnia 2020 – 6 stycznia 2021: obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie

– 7-15 stycznia 2021: obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy również przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *