Home loty EasyJet: zmiana zasad darmowego bagażu podręcznego!
EasyJet: zmiana zasad darmowego bagażu podręcznego!

EasyJet: zmiana zasad darmowego bagażu podręcznego!

Z niekorzyścią dla pasażerów!

Nowe reguły w kolejnej linii

Kolejne linia zmienia zasady bagażu podręcznego. Teraz na ten krok zdecydowała się linia easyJet. Na początku grudnia przewoźnik poinformował o nowych zasadach przewozu bagażu podręcznego, które wejdą w życie od 10 lutego 2021 roku.

Zmiany… oczywiście na niekorzyść, jakby inaczej :(


Podróże przed 10 lutego 2021 – po staremu

Stare reguły będę obowiązywać jeszcze ponad 2 miesiące – do 10 lutego 2021.

Maksymalne dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 56x45x25cm. Nie ma limitu wagi, ale pasażer musi być w stanie samemu umieścić bagaż w schowku nad siedzeniami.

Jeśli natomiast ktoś wykupił miejsce premium (“Up front” lub “Extra legroom”), taryfę Flexi albo jest członkiem easyJet Plus może na podkład samolotu wnieść dodatku bagaż o wymiarach do 45x36x20cm (razem z uchwytami, kółkami). Musi on mieścić się pod siedzeniem.

Od 10 lutego 2021 – nowe reguły

Co się zmieni od 10 lutego?

Zmniejszy się standardowy, zawsze w cenie i darmowy limit bagażu. Teraz “standardowy” pasażer na pokład wniesie bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 45 x 36 x 20 cm (razem z uchwytami, kółkami). Musi on mieścić się pod siedzeniem. Dalej nie będzie za to limitu wagi.


Duży podręczny tylko dla wybranych.

Jeśli natomiast ktoś wykupił miejsce premium (“Up front” lub “Extra legroom“), taryfę Flexi albo jest członkiem easyJet Plus może na podkład samolotu wnieść dodatku bagaż o wymiarach do 56 x 45 x 25 cm (razem z uchwytami, kółkami). Nie ma limitu wagi, ale pasażer musi być w stanie samemu umieścić bagaż w schowku nad siedzeniami.

Taką samą możliwość zapewni taryfa FLEXI czy easyJet Plus.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *