Home Newsy Ferie zimowe w jednym terminie? “Skandaliczna i nielogiczna decyzja”, “będą bankructwa”
Ferie zimowe w jednym terminie? “Skandaliczna i nielogiczna decyzja”, “będą bankructwa”

Ferie zimowe w jednym terminie? “Skandaliczna i nielogiczna decyzja”, “będą bankructwa”

Wielu nie jest zadowolonych z takiej decyzji!

Ferie zimowe 2021 w… jednym terminie!

Przypomnijmy, w sobotę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, iż ferie zimowe 2021 odbędą się… w tylko jednym, wspólnym terminie! Będzie to okres od 4 do 17 stycznia 2021.

>> HOTELE DALEJ ZAMKNIĘTE, FERIE W JEDNYM TERMINIE – WIĘCEJ INFORMACJI

Komentarze do decyzji

Ogłoszona przez premiera Morawieckiego decyzja o skumulowaniu ferii zimowych w terminie od 4 do 17 stycznia jest skandaliczna i nielogiczna. Oznacza bankructwa w branży hotelarskiej” ? mówi prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz.

“Szok to jest mało powiedziane. To jest kompletnie nieprzemyślana decyzja. Niewyobrażalna jest kumulacja turystów w tym terminie. Nawet w najgorszych snach nikt sobie tego nie wyśnił, bo taka ilości ludzi jest nie do przyjęcia, tym bardziej z pilnowaniem reżimu sanitarnego” ? powiedziała PAP prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Zwróciła ona uwagę, że pochodzący z Zakopanego wiceminister rozwoju, pracy i technologii oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki Andrzej Gut-Mostowy jeszcze dwa dni temu deklarował, że będzie rekomendował, aby ferie były rozłożone na dłuższy czas. Zaznaczyła, że było by to korzystne zarówno dla branży turystycznej, turystów i dało szanse na przestrzeganie reżimu sanitarnego. Branża hotelarska miała nadzieję, że terminy ferii będą rozłożone na poszczególne województwa.


“Polacy są już bardzo zmęczeni tą sytuacją i chcą wypoczywać, planują urlopy na ferie i tu nagle taki cios. To jest jakaś paranoja, wszystkie rezerwacje na ferie dotyczyły terminu od 17 stycznia do końca lutego. Ludzie już wzięli urlopy, wykupują kursy w szkółkach narciarskich. Wydaje się, że ktoś zgubił się w tym wszystkim” – podkreśliła prezes TIG. Dodała, że “trudno mówić już o chaosie, to są bardzo nieprzemyślane decyzje”.

Źródło informacji: PAP

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *