Home loty W tym jednym kraju z powodu pandemii branża turystyczna straci w 2020 roku aż 28 mld euro
W tym jednym kraju z powodu pandemii branża turystyczna straci w 2020 roku aż 28 mld euro

W tym jednym kraju z powodu pandemii branża turystyczna straci w 2020 roku aż 28 mld euro

A jest jeszcze wiele innych państw!

“Sprzedaż w niemieckiej branży turystycznej spadła w tym roku o 80 proc., co odpowiada 28 mld euro; przedsiębiorcy wzywają rząd federalny do większego wsparcia sektora zatrudniającego 2,9 mln ludzi” – pisze w poniedziałek “Der Spiegel”.

“Firmy branży turystycznej rejestrują ponad 80 proc. spadek sprzedaży, co odpowiada 28 mld euro w 2020 r.” – powiedział Norbert Fiebig, prezes niemieckiej izby turystyki (DRV). Dodał, że sytuacja finansowa sektora jest bardzo napięta, a wielu przedsiębiorstwom grozi bankructwo

A to tylko jedno z państw. Rachunek dla całego świata jest prze-ogromny!

11 tys. biur podróży, 2,3 tys. organizatorów wycieczek i wielu tysięcy dostawców usług turystycznych jest obecnie “de facto zamkniętych”. Wprowadzone w związku z pandemią ograniczenia w podróżowaniu “doprowadziły rynek podróży turystycznych do całkowitego zatrzymania” – ocenia Fiebig.

Biura podróży i touroperatorzy, a także wielu dostawców usług turystycznych, są “dealerami bez towarów”, ponieważ obecnie niemal do żadnego ze 193 krajów świata nie można podróżować bez ograniczeń.

>> ZOBACZ INNE WPISY Z KATEGORII “NEWS”


Według Fiebiga, daleko idące ograniczenia będą obowiązywać również w przyszłym roku. W związku z tym prezes DRV wezwał do większego wsparcia ze strony rządu federalnego w celu ochrony 2,9 mln miejsc pracy w branży turystycznej. Na przykład grupa turystyczna TUI negocjuje już dodatkową pomoc państwa w wysokości do dwóch mld euro.

Źródło informacji: media/pap


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *