Home loty Popularny u nas kraj wprowadza kolejne restrykcje. Na szczęście nie ma zakazu wjazdu!
Popularny u nas kraj wprowadza kolejne restrykcje. Na szczęście nie ma zakazu wjazdu!

Popularny u nas kraj wprowadza kolejne restrykcje. Na szczęście nie ma zakazu wjazdu!

Dużo nowych obostrzeń.

Od 26 października we Włoszech obowiązują nowe restrykcje. Nie ma zakazu wjazdy czy utrudnień we wjeździe dla Polaków.

Wprowadzone zmiany dosyć mocno nie przeszkadzają w podróżach do tego kraju, nie więc obecnie powodu aby tam nie lecieć. A nawet… przeciwnie, wyższa temperatura zachęca do wyprawy :) Tak czynimy także i my – jeśli wszystko poszło dobrze to w momencie publikacji tego wpisu jesteśmy już we Włoszech :)

Poniżej wypisałem kilka nowych obostrzeń we Włoszech. Chodzi o te “ogólnokrajowe”, a nie regionalne (regiony mogą zaostrzyć krajowe przepisy).

Co się zmieni we Włoszech od 26 października

Najpoważniejsza zmiana to częściowe zamknięcie restauracji, barów, kawiarni, lodziarni oraz sklepów czy centrów handlowych. Mogą one być czynne tylko do godziny 18:00. Po tej godzinie można zakupić jedzenie i napoje tylko w opcji na wynos albo z dostawą do domu. Ale tylko do północy. Później jest zakaz.
Mogą one jednak być czynne także w niedziele.

Zamknięto także siłownie, baseny, salony spa i lokale świadczące podobne usługi. Nadal można jednak uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Nie można jednak obstawiać wyników – zamknięto zakłady bukmacherskie – oraz inne miejsca: sale bingo, sale gier, kasyna, teatry i kina.

Zakazano też zbędnych spotkań w domu oraz wielu innych zgromadzeń publicznych – jak kongresy, konferencje itp. Nie można też organizować wesel. Mogą odbyć się niektóre wydarzenia publiczne – ale bez udziału publiczności.

Zakaz działalności mają też ośrodki narciarskie – tutaj jednym z wyjątków jest korzystanie z nich przez profesjonalistów.

W końcowej wersji dekretu z 25 października zmieniono nieco podejście do podróży. Nie są one zakazane, wydano tylko polecane, aby częściowo powstrzymać się od podróżowania. Nie wprowadzono jest – sugerowanego wcześniej – zakazu przemieszczanie się pomiędzy prowincjami.
Dalej obowiązuje też konieczność noszenia maseczek – także w przestrzeni publicznej.

Powyższe obostrzenia mają obowiązywać do 24 listopada 2020.

Niektóre regiony (np. Kampania) wprowadziły już godzinę policyjną, przeważnie od 23 wieczorem do 5 rano.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *