Home loty Polska na kolejnej “czerwonej liście” u kolejnego sąsiada!
Polska na kolejnej “czerwonej liście” u kolejnego sąsiada!

Polska na kolejnej “czerwonej liście” u kolejnego sąsiada!

Test albo kwarantanna!

Ostatni wzrost liczby wykrytych zachorowań w Polsce spowododał, iż w piątek 23 października trafiliśmy na kolejną czerwoną listę!

Wczoraj pisałem o tym, iż podróżujący z dwóch polskich lotnisk muszą lecieć na Maltę z negatywnym wynikiem testu (albo poddać się kwarantannie)

>> NA MALTĘ Z TESTEM – INFORMACJE!

Teraz taki wymóg obowiązuje dla wszystkich podróży z Polski na Ukrainę! Albo lecimy/jedziemy tam z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 (musi być nie starszy niż 48 godzin) albo poddajemy się kwarantannie.

w świetle ukraińskich przepisów (na mocy uchwały Rady Ministrów Ukrainy nr 641 z dn. 22 lipca 2020 r. z póżn. zm.) osoby, które przekraczają granicę państwową Ukrainy z kraju o podwyższonym stopniu ryzyka COVID-19 (kraj z “czerwonej” listy) oraz osoby, które przeciągu 14 dni od momentu przekroczenia ukraińskiej granicy były na terytorium takiego kraju podlegają 14-dniowej kwarantannie.

W piątek ukraińskie Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało (KLIK) listę “czerwonych” i “zielonych” państw. Ponieważ ostatnio w Polsce bijemy rekordy jak chodzi o pozytywne wyniki, to nasz współczynnik zachorowań podskoczył do 250,9. Tym samym jest on wyższy niż dla Ukrainy (200,8) co automatycznie wpisuje Polskę na czerwoną listę!

Podstawą do zakończenia kwarantanny przed upływem 14 dni jest ponadto otrzymanie negatywnego testu w kierunku COVID-19 (metodą łańcuchowej reakcji polimerazy), przeprowadzonego po wjeździe na terytorium Ukrainy lub w ciągu 48 godzin do przekroczenia ukraińskiej granicy.

Przy wjeździe na Ukrainę od cudzoziemców i bezpaństwowców wymagane jest posiadanie przy sobie polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną).

W tej chwili powyższe zasady obowiązują do 31 października 2020.


Inne przydatne informacje – w tym listę akredytowanych przez Ukrainę laboratoriów – znajdziecie na stronie gov.pl


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *