Home Newsy Zmiany: od soboty obowiązuje limit 50% miejsc siedzących w pociągach
Zmiany: od soboty obowiązuje limit 50% miejsc siedzących w pociągach

Zmiany: od soboty obowiązuje limit 50% miejsc siedzących w pociągach

Ważne!

Od soboty 17 października 2020 w pociągach PKP Intercity jednocześnie zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

>> WOLISZ LECIEĆ? SPRAWDŹ PROMOCJE Z KATEGORII “LOTY”

Zmiany dotyczące limitu miejsc w środkach transportu publicznego, wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października 2020, obejmują także wszystkie pociągi PKP Intercity. Od soboty 17 października br. będzie mogło być w nich zajętych jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Obserwując zwiększone zainteresowanie połączeniami, przewoźnik będzie wzmacniał w miarę możliwości swoje pociągi dodatkowymi wagonami oraz dostosuje składy do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

>> NEWS: RYANAIR SKASOWAŁ KILKADZIESIĄT TRAS Z POLSKI!

W trosce o bezpieczeństwo podróży, nadal konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas zastosowanie ma wprowadzona 4 czerwca br. obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

>> PRZEJAZDY – SPRAWDŹ INNE NEWSY Z TEJ KATEGORII

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października br. włącznie, na przejazd 17 października i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego. Pasażerów, którzy kupią bilet 17 października i później będą obowiązywać standardowe zasady zwrotów, z potrąceniem odstępnego.

Od soboty 17 października br. pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie. Komunikaty na ten temat będą wygłaszane na pokładach pociągów przez drużyny konduktorskie.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *