Home inne TreeCard – darmowa DREWNIANA karta płatnicza
TreeCard – darmowa DREWNIANA karta płatnicza

TreeCard – darmowa DREWNIANA karta płatnicza

Ponoć pierwszy taka na świecie. Teraz… ZA DARMO!

Drewniana karta – pierwsza na świecie?

Jakiś czas temu wystartował nowy brytyjski fintech TreeCard. Czym się wyróżnia w gąszczu innych tego typu firm? Nie oferuje na start bonusów pieniężnych, ale… darmową kartę płatniczą. Wykonaną z… DREWNA.

To jedna z pierwszych – jak nie pierwsza na świecie – tego typu ofert. A przynajmniej taka na większą skalę. Pomimo wykonania karty z drewna (*patrz końcówka tego wpisu) ma ona umożliwiać płatności zbliżeniowe.

>> DARMOWA DREWNIANA KARTA OD TREE CARD – ZAPISZ SIĘ!

Kto pierwszy, ten za darmo :)

Sama usługa na ruszyć w grudniu 2020, a wysyłka kart ma zacząć się na początku 2021 roku. Dlatego warto już teraz zapisać się i stanąć w kolejce. Karty bowiem mają być wysyłane zgodnie z kolejnością zapisów.

Rejestracja w serwisie przed 1 grudnia 2020 ma zapewnić darmową kartę.

>> ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY ZGARNĄĆ DARMOWĄ DREWNIANĄ KARTĘ

Cennik usługi

Nie znamy jeszcze szczegółowego cennika, chociaż w materiałach na stronie TreeCard podaje, iż karta będzie darmowa. Zyski firmy mają pochodzić z opłat transakcyjnych ponoszonych przez sprzedawców/sklepy itp.

Nie wiemy też jeszcze zbyt dużo o dostępnych walutach (na zrzutach ekranu są dolary). Podejrzewam, iż będzie możliwość prowadzenia salda w różnych walutach.


Zresztą ciężko teraz spekulować – poczekajmy do startu aplikacji.

I tak, to będzie kolejny fintech w telefonie. Jak na razie aplikacja ma oferować mniej więcej to wszystko, co oferuje konkurencja. Sprawdzania salda w aplikacji, kontrola wydatków, blokada karty, dzielenie rachunków, zarządzanie wydatkami, powiadomienia o transakcji itp.

Kartę będzie można podłączyć do Google Pay, Apple Pay oraz Samsung Pay.

Będzie też możliwość sprawdzenia “ile jeszcze zostało” do… posadzenia kolejnego drzewa.

Będą zyski, będą… drzewa!

Na stronie znajdziemy informację, iż 80% zysków ma być przeznaczone na… pomoc środowisku na Ziemi. Za uzyskane pieniądze mają być sadzone drzewa. Każde wydane 60 USD ma zapewnić posadzenie jednego drzewa. Dodatkowo opieką mają być otoczone zagrożone gatunki zwierząt.

Oprócz tego – za każdą rejestrację z linku polecającego (także mojego) ma zostać posadzone jedno dodatkowe drzewo.

To wszystko ma być realizowane razem z misją Ecosia, która przez ostatnie 10 lat zasadziła już ponad 110 milionów drzew.

>> ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY ZGARNĄĆ DARMOWĄ DREWNIANĄ KARTĘ

Kilka ciekawostek

Karty mają być produkowane z “certyfikowanego” drzewa wiśniowego. Rdzeń karty ma być wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek. Dzięki różnemu ułożeniu słojów w drzewie każda z kart ma być inna – tj. posiadać “inny wzorek”.

Ponoć z jednego drzewa da radę wyprodukować aż 300 tysięcy takich kart!

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *