Home Newsy PKP Intercity zmienia zasady rezerwacji miejsc w pociągach
PKP Intercity zmienia zasady rezerwacji miejsc w pociągach

PKP Intercity zmienia zasady rezerwacji miejsc w pociągach

W końcu?!

Po wielu latach, PKP Intercity w końcu zmieniło zasady rezerwacji miejsc w pociągach. Teraz będzie lepiej!

Wszystko dzięki zmodyfikowaniu algorytmu przydzielania miejsc w systemie sprzedaży miejsc. Teraz w pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Po zajęciu tych miejsc dopełniane są kolejne przedziały. W efekcie podróżni będą rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach.

Dotychczas algorytm preferował zapełnianie wagonów po kolei jak leci. Sprzyjało gromadzeniu się pasażerów w jednym czy kilku wagonach, a jednocześnie niektóry z nich mogły być puste. Teraz ma już nie dochodzić do takich sytuacji.

Nowy sposób przydzielania miejsc obowiązuje na połączenia, które są realizowane od 18 września tego roku, jednak rozwiązanie to będzie w pełni widoczne od 18 października, co ma związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży na przejazdy w relacjach krajowych.

Przewoźnik przypomina, że system sprzedaży PKP Intercity był w ostatnich latach wielokrotnie modyfikowany i aktualizowany. Od 5 sierpnia br. pasażerowie łatwiej mogą zwrócić lub wymienić bilety kupione w systemie e-IC. Dotychczas obowiązujące 15 minut na zakup i zwrot oraz 30 minut na wymianę biletu zostały skrócone do 5 minut przed odjazdem pociągu (z wyjątkiem sprzedaży niektórych biletów w komunikacji międzynarodowej – wagony sypialne i z miejscami do leżenia; a także zwrotów biletów w komunikacji międzynarodowej).


Komfort planowania podróży zwiększyło także wprowadzenie w maju 2019 r. funkcji koszyka zakupowego, który umożliwia zakup wielu biletów w czasie jednej sesji zakupowej oraz wprowadzonej w listopadzie 2019 r. graficznej rezerwacji miejsc, dzięki której pasażerowie elektrycznych zespołów trakcyjnych Pendolino, Flirt i Pesa DART zyskali możliwość łatwego wyboru miejsc na mapie pociągu, w którym planują podróż

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *