Home Newsy Wakacyjne podróże z PKP Intercity: kilka informacji o tegorocznym sezonie
Wakacyjne podróże z PKP Intercity: kilka informacji o tegorocznym sezonie

Wakacyjne podróże z PKP Intercity: kilka informacji o tegorocznym sezonie

News

Wakacje w cieniu pandemii

Epidemia koronawirusa ograniczyła wakacyjne podróże Polaków w tym roku. Od początku czerwca do końca sierpnia 2020 r. z usług PKP Intercity skorzystało 8,3 mln pasażerów.

To o niemal 6 mln mniej niż w czasie ubiegłorocznego okresu letniego, lecz z każdym miesiącem liczba pasażerów wybierających pociągi przewoźnika jest coraz większa. W czerwcu, lipcu i sierpniu 2020 roku przejazd z PKP Intercity wybrało o 41% mniej podróżnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wtedy z usług przewoźnika skorzystało 14,2 mln osób.

Przybywa pasażerów

Widoczna jest jednak duża dynamika wzrostu liczby pasażerów w kolejnych miesiącach. W sierpniu PKP Intercity przewiozło ponad dwa razy więcej pasażerów (3,54 mln) niż jeszcze w czerwcu (1,72 mln) i ponad cztery razy więcej niż w maju (840 tys.). Co istotne, mimo iż każdy z letnich miesięcy 2020 r. charakteryzował się spadkiem w stosunku do analogicznych miesięcy w ubiegłym roku, to z każdym kolejnym miesiącem te różnice były coraz mniejsze.

Popularność podróży koleją osiągnęła szczyt między 10 a 16 sierpnia br., kiedy to pociągami przewoźnika podróżowało ponad 800 tys. osób. W tym tygodniu miał miejsce też rekord dzienny przewiezionych pasażerów. W niedzielę 16 sierpnia z usług PKP Intercity skorzystało 144 tysiące osób.

>> SPRAWDŹ INNE WPISY Z KATEGORII “PRZEJAZDY”


Najpopularniejsze trasy

W czasie tegorocznych wakacji najwięcej pasażerów (390 tys.) korzystało z połączeń na trasie Warszawa – Trójmiasto. To zmiana w stosunku do okresu letniego w ubiegłym roku, kiedy to największą popularnością cieszyły się podróże między Warszawą a Krakowem.

W te wakacje PKP Intercity przewiozło pomiędzy stolicą a Gdańskiem, Gdynią i Sopotem o 48% więcej pasażerów niż pomiędzy stolicą a Krakowem.

Trójmiasto było bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży koleją – od początku czerwca do końca sierpnia do Gdańska, Gdyni i Sopotu przyjechało blisko 1,8 mln osób.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *