logo

Home loty Od 3 października Grecja wymaga od Polaków testu na koronawirusa! (aktualizacja)
Od 3 października Grecja wymaga od Polaków testu na koronawirusa! (aktualizacja)

Od 3 października Grecja wymaga od Polaków testu na koronawirusa! (aktualizacja)

Złe informacje!

Koniec łatwego wjazdu

Kolejne państwo zmienia zasady wjazdu na Polaków! Już od 3 października 2020 przy wylocie do Grecji trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2

Zasady zostały zmienione nagle. Informacje wysyłane są przez linie lotnicze, grecka ambasada potwierdza. Na travel.gov.gr też znajdziemy zaktualizowane zasady. Mają one obowiązywać (prawdopodobnie) do 12 października.

Dotychczas podczas samolotowej podróży do Grecji należało tylko przedstawić wygenerowany wcześniej kod QR. Część pasażerów była kierowana na darmowe testy, opłacane przez grecki rząd.

logo

Polska Ambasada w Grecji informuje:

Pasażerowie lotów z Rzeczpospolitej Polskiej (Z DNIEM 3 PAŹDZIERNIKA 2020 r.) do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonanego nie później niż 72 godziny przed wjazdem do Grecji (od pobrania próbki)

Dotyczy to również obywateli greckich, stałych mieszkańców Grecji i osób podróżujących z istotnych powodów zawodowych. Podróżni powinni zostać poddani badaniu laboratoryjnemu RT-PCR z użyciem wymazu z jamy ustno-gardłowej lub nosogardłowego.
Tylko osoby, które posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR, zostaną wpuszczone na teren kraju przez władze graniczne.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Laboratoriami wykonującymi badania RT-PCR powinny być:
a. Krajowe laboratoria referencyjne
b. Krajowe laboratoria zdrowia publicznego lub
c. Prywatne laboratoria, które są akredytowane przez odpowiednie krajowe organy akredytacyjne (niekoniecznie specjalnie dla COVID-19).logo

Certyfikaty, które nie spełniają powyższych kryteriów nie będą akceptowane. Fałszowanie zaświadczenia karane jest przez prawo greckie.

Dzieci poniżej 10 roku życia nie podlegają obowiązkowi wykonywania testu PCR.

Podróżujący do Grecji są w dalszym ciągu zobowiązani do wypełnienia formularza PLF i mogą zostać poddani losowym testom po przybyciu na granicę grecką.

Aktualizacja:

Tuż przed godziną 15:00, biuro podróży TUI poinformowało, iż odwołuje wszystkie wycieczki do Grecji od dnia 3 października 2020:

1 października Rząd Grecji ogłosił, że podróżujący z Polski od 3 października muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19. Koszty takich testów i obowiązek ich wykonania w Polsce, spoczywa na podróżujących. W związku z tą informacją jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie czarterowe imprezy turystyczne do Grecji od dnia 3.10.2020 r.

Zwrot środków za anulowane imprezy turystyczne nastąpi w ciągu 14 dni od oficjalnej informacji z anulacją.


logo


logo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *