logo

Home loty Od 1 września 2020 Węgry zamykają granice dla obcokrajowców! [WAŻNA AKTUALIZACJA]
Od 1 września 2020 Węgry zamykają granice dla obcokrajowców! [WAŻNA AKTUALIZACJA]

Od 1 września 2020 Węgry zamykają granice dla obcokrajowców! [WAŻNA AKTUALIZACJA]

Kolejne złe informacje.

WAŻNA AKTUALIZACJA

Ważne! Okazuje się, że będą kolejne wyjątki od zakaz wjazdu na Węgry. Przedstawiciele tamtejszej administracji poinformowali, że Polacy, Czesi i Słowacy będą jednak mogli wybrać się w podróż na Węgry.

Muszą jednak spełnić dwa warunki:
– pobyt musiał być zarezerwowany przed 1 września 2020
– przy wjeździe muszą przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19; zrobiony nie więcej niż 5 dni przed momentem wjazdu

———————————————————————–

Węgry zamykają granice

Kolejny zły piątek. Węgierskie władze ogłosiły dzisiaj, iż od 1 września zamykają swoje – dla obcokrajowców.

Węgry zamkną swoje granice dla obcokrajowców od 1 września – aby zahamować wzrost zakażeń koronawirusem – a Węgrzy powracający z zagranicy będą musieli przejść kwarantannę” – powiedział w piątek szef gabinetu premiera Viktora Orbana.

Ban dla obcokrajowców

Obcokrajowcy nie mają opcji wjazdu, ale Węgrzy wracający do swojego kraju będzie mieli możliwość uniknięcia 14-dniowej kwarantanny. Gergely Gulyas tłumaczy, iż w tym celu należy będzie przedstawić… dwa negatywne testy na COVID, wykonane z dwudniowym odstępem.

Od zakazu wjazdu dla cudzoziemców będą oczywiście drobne wyjątki – zakaz nie dotyczy konwojów wojskowych i tranzytu humanitarnego, a także podróży służbowych lub dyplomatycznych.

Zakaz wjazdu ma być wprowadzony na 1 miesiąc, z możliwością przedłużenia.

Do tej pory Węgry nie były szczególnie mocno dotknięte epidemią. W piątek 28 sierpnia 2020 na Węgrzech odnotowano 132 nowe infekcje. To najwyższa dzienna liczba od szczytu pandemii.

Liczba infekcji wzrosła, a większość przypadków odnotowano po przybyciu ludzi z zagranicy” – ostrzegł Gulyás.

Do tej pory na Węgrzech odnotowano łącznie 5511 przypadków koronawirusa i 614 zgonów.

Węgry – będą także inne obostrzenia

Zakaz wjazdy dla obcokrajowców to nie jest jedyna zmiana.

Od wtorku 1 września 2020:
– wszelkie wydarzenia zostają odwołane
– kina, teatry i inne podobne instytucje będą zamknięte
– restauracje, kawiarnie i inne mniej istotne sklepy muszą zamknąć się o 15:00. Tylko apteki, drogerie, sklepy spożywcze i podobne mogą być czynne dłużej
– rząd zaleca osobom w wieku powyżej 70 lat zostanie w domu

Co z lotami na Węgry?

Co z lotami na Węgry? Jeszcze nie wiadomo, sprawa jest “świeża”. Z Polski mamy kilka bezpośrednich połączeń do Budapesztu. Wizz Air lata z Warszawy, a PLL LOT z Wrocław (trasa ruszyła 24 sierpnia), Krakowa i Warszawy.

Zakaz lotów do/z Polski – jest nowy projekt!

Obecny zakaz kończy się 1 września 2020, więc potrzeba nowego Rozporządzenia. Jest już gotowy projekt, który prawdopodobnie w takiej formie zostanie zatwierdzony, przegłosowany i podpisany, a na koniec opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Nowe państwa na liście – także te popularne!logo

Tym razem w porównaniu do poprzedniego zakazu (KLIK) zaszło trochę zmian – dopisano kilka kierunków. Miało one znaleźć się w zakazie lotów obowiązującym od 26 sierpnia 2020, ale w ostatniej chwili rząd przesunął termin wprowadzenia zmian.

Na liście zakazanych kierunków jest 46 państw. Loty z pozostałych państw są dozwolone.

Niestety teraz w zakazie znalazły się nowe państwa – m.in. popularna u nas słoneczna Hiszpania, Chorwacja czy Malta! Na zakazanej liście jest też Albania i Francja.

Rozporządzenie będzie obowiązywało od 2 września 2020, nie podano jednak… do kiedy.

>> CZYTAJ WIĘCEJ: Hiszpania, Francja, Malta, Chorwacja i inne kraje w zakazie lotów. Jest już projekt rozporządzenia dot. zakazu lotów od 2 września

W Polsce też będzie kwarantanna po powrocie z wyjazdu?

Turyści powinni się z tym liczyć, że możliwość powrotu może być ograniczona. Jeżeli będą przypadki, że ktoś nie zdąży wrócić do kraju, to na pewno MSZ będzie pomagał takim osobom. Jednak zawsze powtarzam: musimy się liczyć z tą niepewnością, że wyjazd zagraniczny może się skończyć powrotem do dwutygodniowej kwarantanny” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Czy wobec tego nastąpi zmiana podejścia? Może i będzie zakaz lotów ale także i… obowiązkowa kwarantanna podczas powrotu z “zakazanych” państw?

>> CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy zakaz lotów… z kolejnymi popularnymi państwami!? Na liście Chorwacja, Hiszpania, Malta i inne popularne kierunkiWielka noworoczna wyprzedaż PLL LOT

Oferta promocyjna będzie dostępna do 18 stycznia 2022 (lub do wyczerpania puli tanich biletów) i dotyczy podróży w 2022 roku. W tej ofercie znajdziecie kilkadziesiąt kierunków z siatki połączeń przewoźnika.

Promocję szczegółowo opisaliśmy w tym wpisie, a samej rezerwacji można dokonać na stronie lot.com

Bilety na podróż tam i z powrotem dostępne są już od 149 PLN!

Przyjrzyjcie się dokładnie cenom - na niektórych kierunkach są naprawdę świetne okazje...

>> WYPRZEDAŻ PLL LOT - WSZYSTKIE WPISY
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *