Home Newsy Ruszył bon turystyczny! Gdzie warto go zrealizować?
Ruszył bon turystyczny! Gdzie warto go zrealizować?

Ruszył bon turystyczny! Gdzie warto go zrealizować?

Już od początku sierpnia.

Kto otrzyma bon turystyczny?

Grono odbiorców bonu w zasadzie pokrywa się z gronem osób pobierających świadczenie 500+. Dodatkowo bon turystyczny przysługiwać będzie osobom, którzy sprawują opiekę nad dziećmi w systemie pieczy zastępczej.

Z bonu ma skorzystać około 6,5 milionów dzieci. Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny do rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnościami trafi ponad 430 mln PLN. Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy informował, że bonem objętych zostanie około 300 000 dzieci niepełnosprawnych, a do do 31 grudnia 2021 roku uprawnienia nabierze kolejne 135 00 takich dzieci.

Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Jaka jest wartość bonu?

Bon turystyczny ma wartość 500 PLN, dostaną go wszyscy spełniający warunki. Natomiast dodatkowe 500 PLN przysługiwać będzie na każde dziecko niepełnosprawne. Otrzymają one w sumie 1000 PLN.

Jednakże bon nie będzie miał formy gotówkowej. Jak wobec tego z niego skorzystamy? Zapłacimy nim za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez ZUS.
Wartość bonu turystycznego będzie zwolniona z podatku, nie będzie też wliczana do dochodu, od którego wysokości zależą różne świadczenia.

Jak wygląda bon turystyczny?

Bon jest dokumentem elektronicznym. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (wybierz zakładkę “Ogólny”, a następnie “Polski Bon Turystyczny”). Z tego dokumentu wynika m.in., kto jest uprawniony do świadczenia, na które dzieci, jaka jest kwota świadczenia na poszczególne dzieci oraz łączna kwota przyznanych świadczeń.

>> #LOTnaWakacje – zarezerwuj lot na wakacje już od… 99 PLN


Bon wystartował

Start bonu turystycznego 500+ za nami. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby jego beneficjentów, Travelist przeprowadził ankietę w grupie ponad 3 tysięcy turystów pytając ich, co jest dla nich najważniejsze podczas planowania wakacji.

Kierując się ich odpowiedziami, portal wprowadził łatwą i kompleksową obsługę bonów (zarejestrowane hotele widoczne od razu po wejściu na stronę), udostępnił szeroką propozycję noclegów w najchętniej wybieranych destynacjach, takich jak góry czy morze, i dopasował ofertę do preferencji rodzin z dziećmi. Szeroko zakrojone działania Travelist promuje nowa kampania komunikacyjna.

>> SPRAWDŹ OFERTY Z MOŻLIWOŚCIĄ WYKORZYSTANIA BONU TURYSTYCZNEGO

Ostateczne przyjęcie ustawy to bardzo dobra wiadomość zarówno dla branży turystycznej, jak i wszystkich wczasowiczów. ?Z myślą o naszych klientach stworzyliśmy stronę ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, a do tego zadbaliśmy o jak najbogatszą ofertę. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy również wyjątkową promocję – na każdego, kto zdecyduje się wykorzystać Bon Turystyczny na naszym portalu, czeka 10% jego wartości gratis na kolejną rezerwację – mówi prezes Travelist, Tomasz Piszczako.


Łatwy sposób rezerwacji

Oprócz tego, zadbano również o funkcjonalność samego portalu rezerwacyjnego:

– Wszystkie hotele akceptujące płatność bonem są w specjalny sposób oznaczone na stronie Travelist.pl, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka klient może ocenić czy obiekt pozwala na skorzystanie z tej formy rozliczenia.

– Dodatkowo płatność bonem jest zintegrowana z obecnym sposobem dokonywania rezerwacji i intuicyjnie przeprowadzi klienta od wyboru hotelu do potwierdzenia jego zarezerwowania w nie więcej niż 3 minuty.

Pakiety dla rodzin

To nie wszystko. Z tej okazji przygotowano także bogate pakiety dla rodzin z dziećmi z gwarancją najlepszej ceny, którą portal zapewnia dla wszystkich promowanych miejsc. Serwis postarał się o poszerzenie wielu ofert i nadal pracuje z hotelarzami nad wzbogacaniem dostępnych opcji pobytowych o atrakcje dla najmłodszych.

Dzięki przeprowadzonej ankiecie Travelist wie, dokąd Polacy wybierają się na tegoroczne wakacje i dlatego zadbał o zapewnienie dostępności w pożądanych miejscach. Ostatni czas poświęcono na maksymalizowanie dostępności w już posiadanych obiektach oraz akwizycję nowości.

W swoich działaniach portal rezerwacyjny pomyślał o wszystkich. Właśnie dlatego przygotowano propozycje z różnych półek cenowych – zarówno dla tych, którzy tylko dzięki bonowi pojadą na wakacje, jak i dla tych, dla których bon będzie jedynie finansowym wsparciem.

Wakacje dzięki wsparciu

Z badania Travelist wynika, że około 20% polskich rodzin w ogóle nie pojechałoby w tym roku na wakacje, gdyby nie bon (od 10% osób posiadających jedno dziecko aż do 37% posiadających więcej niż troje dzieci). Dla nich postarano się o jak najbardziej atrakcyjne cenowo rozwiązania. Nie zabrakło jednak ofert z wyższej kategorii cenowej dla osób, które bon traktują jako dodatkowy zastrzyk gotówki.

>> SPRAWDŹ OFERTY Z MOŻLIWOŚCIĄ WYKORZYSTANIA BONU TURYSTYCZNEGO

Wprowadzeniu obsługi bonów turystycznych towarzyszy kampania promocyjna o bardzo szerokim zasięgu, prowadzona w telewizji, video online, social mediach oraz kanałach digital performance. Travelist przygotował również specjalną promocję dla wszystkich korzystających z bonu, dającą 10% wartości użytej kwoty gratis do wykorzystania na kolejny pobyt.

Większość wpisu pochodzi z informacji prasowej serwisu

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *