Home loty KLM uruchomi loty z Poznania – oficjalne informacje (aktualizacja)
KLM uruchomi loty z Poznania – oficjalne informacje (aktualizacja)

KLM uruchomi loty z Poznania – oficjalne informacje (aktualizacja)

Kolejne połączenie przewoźnika!

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM właśnie zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską. Od 25 października 2020 samoloty KLM rozpoczną regularne loty na trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam 7 razy w tygodniu.

Dzięki temu mieszkańcy Wielkopolski zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol. Poznań jest piątym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku – skąd KLM zaoferuje bezpośrednie, regularne połączenie z Amsterdamem.

Poznań w siatce KLM

Od 25 października b.r. KLM będzie oferował codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska w Poznaniu o godzinie 16:50, z lądowaniem w Amsterdamie o 18:35.

Loty powrotne do Polski zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:40 i przylot do Poznania o 16:20.*


Lot na pokładzie KLM z Poznania do Amsterdamu

Na trasie z Poznania do Amsterdamu pasażerowie podróżują samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes, a lot trwa 1 godzinę 40 minut.

Do samolotu można zabrać bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży.
Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych.

Pasażerowie otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych na twarz, a samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw COVID-19, na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby.

Dokąd z KLM?

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie.

Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast, na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Obecnie wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie.

W okresie sierpień – październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji.


——————————

Poprzednia wersja wpisu.

Piąte miasto w polskiej siatce – na razie nieoficjalnie

Taką informację dzisiaj rano podał Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (na swoim facebookowym profilu)

Udostępniona grafika sugeruje iż połączenie Poznań – Amsterdam ma wystartować w październiku 2020 i być realizowane 7 razy w tygodniu.

Obecnie KLM oferuje loty z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

Powrót do Polski – po koronawirusowej przerwie

Jakiś czas temu KLM wrócił do latania z Polski. 17 czerwca holenderskie linie lotnicze KLM wylądowały ponownie w Warszawie, a 29 czerwca 2020 – w Krakowie. W połowie lipca wróciły loty do Gdańska, a ostatnio (3 sierpnia) wznowiono loty z Wrocławia.

Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95% wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tysięcy lotów w Europie.

W tym samym czasie samoloty KLM będą latały na 80% tras międzykontynentalnych realizując 2100 rejsów, z czego połowa to nadal loty cargo. Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach.

Fragmenty tekstu pochodzą z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *