Home loty Ukraina wprowadza kwarantannę dla osób przybywających z Polski
Ukraina wprowadza kwarantannę dla osób przybywających z Polski

Ukraina wprowadza kwarantannę dla osób przybywających z Polski

Nowe wiadomości!

Na Ukrainę z kwarantanną!

Od 1 sierpnia 2020 zmieniły się zasady wjazdu na Ukrainę. Od teraz osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Jest to konsekwencja ostatniego wzrostu liczby wykrytych zachorowań. Dużo państw uzależnia zasady wjazdu z danego państwa od 14-dniowego trendu i liczby zachorowań w danym państwie. U nas ostatni wzrost zachorowań podniósł współczynnik chorych na 100 000 mieszkańców ponad poziom 16,0. (więcej info)

Stan na 2 sierpnia 2020

Osoby, które są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny na Ukrainie odbywają ją w warunkach domowych, za pomocą aplikacji “Działaj w domu” (“??? ?????”), w miejscu zamieszkania.

Fakt odbywania kwarantanny jest monitorowany przez regularne powiadomienia w aplikacji, wysyłane w dowolnym momencie w ciągu dnia. Weryfikacji podlega zgodność zdjęcia twarzy osoby ze zdjęciem referencyjnym wykonanym podczas instalacji aplikacji mobilnej i geolokalizacji telefonu komórkowego w momencie fotografowania. Po otrzymaniu wiadomości, osoba musi zrobić zdjęcie twarzy w ciągu 15 minut za pomocą aplikacji. Wiadomości nie będą wysyłane w nocy.


Zasady kwarantanny

Odbywanie kwarantanny w warunkach domowych (z aplikacją ‘Działaj w domu”), należy potwierdzić podczas kontroli paszportowej na granicy – najpierw podając swój numer telefonu i adres miejsca izolacji, a następnie pokazując odpowiedni ekran z aplikacją ukraińskiej służbie granicznej.

Władze ukraińskie zalecają pobranie i zalogowanie się do aplikacji przed przybyciem na granicę.

Ważne: aplikację “Działaj w domu” można zainstalować tylko na ukraińskich numerach telefonów (+380).

Wyjątek od powyższej reguły odbycia obowiązkowej kwarantanny stanowią:

– osoby poniżej 12 roku życia;
– osoby, które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem, przy czym nie może on trwać dłużej niż 48 godzin;
– instruktorzy sił zbrojnych państw NATO i krajów członkowskich programu ?Partnerstwo dla Pokoju?, którzy biorą udział w szkoleniach Sił Zbrojnych Ukrainy;
– pracownicy misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych, przedstawiciele oficjalnych misji międzynarodowych, organizacji akredytowanych na Ukrainie oraz członkowie ich rodzin;
– kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia;
– działacze kultury, na zaproszenie instytucji kultury, wraz z jedną osobą towarzyszącą na każdą taką osobę.

Treść wpisu pochodzi z serwisu gov.pl

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *