Home Newsy W wakacje pociągi PKP Intercity wybiera pięć razy więcej osób niż w maju
W wakacje pociągi PKP Intercity wybiera pięć razy więcej osób niż w maju

W wakacje pociągi PKP Intercity wybiera pięć razy więcej osób niż w maju

Informacje

Już ponad 2,1 mln osób ruszyło na wakacyjne podróże z PKP Intercity. Z każdym kolejnym tygodniem rośnie liczba pasażerów wybierających kolej. Obecnie pociągami przewoźnika podróżuje już pięć razy więcej osób niż jeszcze dwa miesiące temu.


Od początku wakacji, czyli od piątku 26 czerwca br., do niedzieli 19 lipca br. PKP Intercity przewiozło ponad 2,15 mln pasażerów. Popularność podróży koleją stale rośnie, z tygodnia na tydzień liczba pasażerów wzrasta o około 10%.

Pięć razy więcej pasażerów niż w maju

Zestawiając wyniki ostatnich dni z tymi z początku maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń, widoczny jest bardzo duży wzrost liczby podróżnych. Tylko w niedzielę 19 lipca br. spółka miała więcej pasażerów niż przez cały tydzień 4-10 maja br.

Przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od 3 maja do 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów. Zaś w ciągu ostatnich dwóch tygodni, od 6 do 19 lipca – ponad 1,33 mln osób, czyli ponad pięć razy więcej.

Bezpieczne podróże

Obecnie do dyspozycji pasażerów jest już ponad 400 połączeń PKP Intercity. Przewoźnik podejmuje liczne działania zapewniające bezpieczeństwo podróży. Każdy pociąg jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży.


Dlatego też PKP Intercity wprowadziło obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Obecnie możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity.

Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej
i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk.

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *