Home loty Już niedługo KLM wraca do Wrocławia
Już niedługo KLM wraca do Wrocławia

Już niedługo KLM wraca do Wrocławia

Kolejne dobre wiadomości!

Powrót do Wrocławia!

Po blisko 5-miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19, od 3 sierpnia 2020 Królewskie Holenderskie Linie lotnicze planują wznowienie połączenia między Wrocławiem, a Amsterdamem. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie.

KLM stopniowo wznawia operacje na świecie. W sierpniu linia zamierza udostępnić już 95% swoich kierunków europejskich i 80% tras międzykontynentalnych.

Stopniowa reaktywacja ruchu lotniczego – Wrocław w rozkładzie lotów KLM Po blisko 5-miesięcznym kryzysie wywołanym przez COVID-19, KLM na nowo uwzględnił Wrocław w swoim rozkładzie lotów. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrotne do Wrocławia zaplanowano na godzinę 11:55, z lądowaniem o 13:35.

Inne trasy już wróciły

Linia reaktywowała już także loty z innych miast w Polsce: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95% wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tysięcy lotów w Europie.

W tym samym czasie samoloty KLM będą latały na 80% tras międzykontynentalnych realizując 2100 rejsów, z czego połowa to nadal loty cargo. Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kwestii znoszenia restrykcji wjazdowych, KLM publikuje swoje rozkłady lotów na krótsze okresy. Na bieżąco aktualizowaną ofertę można sprawdzać na stronie KLM.

Należy zaznaczyć, że reaktywacja ruchu lotniczego zależy ściśle od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od kształtującego się na nowo popytu, dlatego rozkłady lotów mogą ulegać zmianom. Przed podróżą KLM zachęca swoich klientów do monitorowania strony linii – klm.pl oraz do kontaktowania się z właściwymi organami w celu uzyskania informacji na temat formalności i ograniczeń związanych z wjazdem.

“Bardzo się cieszę, że KLM może powrócić do Wrocławia, oferując znowu wygodne połączenie lotnicze do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Tego lata KLM stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95% tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie. Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż.” – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.


>> #LOTnaWakacje – zarezerwuj lot na wakacje już od… 99 PLN

“Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze” – powiedział Jarosław Sztucki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Obowiązek podróżowania w maskach

Na wszystkich lotach KLM pasażerowie i załoga mają obowiązek zakrywania twarzy podczas wejścia do samolotu i w czasie trwania całego lotu. Maski są też wymagane na lotniskach. Podróżni są zobowiązani zaopatrzyć się we własne maski ochronna na twarz i bezwzględnie używać ich w czasie całej podróży. Dopuszczalne są zwykłe jednorazowe maski chirurgiczne lub maski wielokrotnego użytku. Zakrywanie twarzy odzieżą nie zastępuje maski.

Ponieważ standardowa maska może być używana jednorazowo przez maksymalnie 4 godziny (maska FFP ? do 8 godzin), podróżni powinni posiadać odpowiednią liczbę masek w zależności od długości podróży. Zakrywanie twarzy maską nie obowiązuje dzieci do lat 10, przy czym ich noszenie jest zalecane w miarę możliwości. Maski nie obowiązują również podczas serwisu pokładowego.

Pasażerom, którzy nie zastosują się do obowiązującego wymogu i zgłoszą się na lot bez maski, linia może odmówić wejścia do samolotu.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *