Home Newsy Flixbus wznawia rejsy – krajowe i międzynarodowe. Jeszcze w maju! Mamy listę tras.
Flixbus wznawia rejsy – krajowe i międzynarodowe. Jeszcze w maju! Mamy listę tras.

Flixbus wznawia rejsy – krajowe i międzynarodowe. Jeszcze w maju! Mamy listę tras.

W końcu!

Powrót już 28 maja

28 maja FlixBus Polska wznawia działalność operacyjną na wybranych trasach krajowych i międzynarodowych. Bilety na połączenia m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Berlina, Hamburga czy Amsterdamu dostępne są już w systemie rezerwacyjnym.

>> FLIXBUS: SPRAWDŹ ROZKŁAD / DOKONAJ REZERWACJI

Dodatkowo, spółka wprowadza rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa, aby zapewnić swoim pasażerom i pracownikom maksymalną ochronę przed potencjalnym ryzykiem.


Na początek – 6 tras

W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce i 19 w Niemczech i Holandii.

Wśród głównych kierunków znajdą się:
– Polska: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Przemyśl
– Niemcy i Holandia: Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn, Amsterdam

“Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów” – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Start nie tylko w Polsce

Dodatkowo, 28 maja ruszą także wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa, dzięki czemu będą one uzupełnieniem oferty polskiej – z jedną przesiadką będzie można dostać się m.in. do Monachium, Frankfurtu n. Menem, Lipska czy Stuttgartu.

Polska i Niemcy to kolejne rynki FlixBusa, na których spółka wznawia działalność operacyjną. Wcześniej w tym miesiącu pierwsze kursy krajowe FlixBusa wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.

Rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa we FlixBusie

Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, opracowaliśmy szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi” – komentuje Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa
we FlixMobility

Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład.

Linie FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja 2020:

linia 057 Szczecin – Berlin
Szczecin główny – Berlin Tegel – Berlin ZOB

linia 1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane
Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane

>> FLIXBUS: SPRAWDŹ ROZKŁAD / DOKONAJ REZERWACJI

linia N1360: Medyka – Brema
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema

linia N20: Medyka – Amsterdam
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Drezno – Chemnitz – Giessen – Siegen – Bergisch Gladbach – Leverkusen – Dusseldorf – Duisburg – Amsterdam

linia N1320: Warszawa – Bonn
Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn


linia 1322: Warszawa – Hamburg
Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – Hamburg

Główne elementy rozszerzonych standardów i wymogów bezpieczeństwa we FlixBusie:

– Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.
– Zwiększona częstotliwość wymiany filtrów klimatyzacji, częstsza wentylacja wnętrza.
Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży FlixBusem.
– Cyfrowa kontrola biletów i bezdotykowa inspekcja dokumentów przy wejściu na pokład.
– Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu. Wejście na pokład odbywa się wyłącznie środkowymi drzwiami, a środek dezynfekujący będzie udostępniony przez przewoźnika.
– Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu pojazdu wyłącznie pod nadzorem personelu FlixBusa z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.
– Dostępna do rezerwacji odpowiednio zmniejszona liczba miejsc w pojazdach zgodnie z wymogami obowiązującymi w danym kraju.
– Wyłączenie z możliwości rezerwacji i zajmowania miejsc w pierwszym rzędzie bezpośrednio za kierowcą.
– Kierowcy i personel stacyjny FlixBusa wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (m.in. maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji).
Tymczasowe zamknięcie toalet pokładowych (zapewnione dodatkowe postoje).
– Punkty stacjonarne FlixBus wyposażone w dodatkowe przesłony oddzielające pasażerów i pracowników, obowiązują limity osób mogących przebywać jednocześnie w punkcie.

Fragmenty wpisu pochodzą z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *