Home loty Wakacje uratowane? Ryanair: od 1 lipca ruszamy z lotami z większości europejskich baz!
Wakacje uratowane? Ryanair: od 1 lipca ruszamy z lotami z większości europejskich baz!

Wakacje uratowane? Ryanair: od 1 lipca ruszamy z lotami z większości europejskich baz!

Dobre wiadomości!

W końcu dobre wiadomości!

Dobre informacje przyszły do nas od Ryanair. W najnowszej informacji prasowej przewoźnik napisał:

“Ryanair we wtorek 12 maja ogłosiła plan przywrócenia 40% pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.”

>> Hotele ruszyły 4 maja. Korzystajmy, bo z kraju i w maju pewnie nie wylecimy :(

Czekamy na ogólnounijne zalecenia

Idziemy więc w dobrym kierunku uratowania lata :) Warto dodać, iż w tym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić zalecenia dotyczące otwierania granic wewnętrznych w UE/Schengen. W tym temacie ciągle czekamy jednak na więcej szczegółów.

Wracają do Ryanaira. Od 1 lipca przewoźnik chce wykonywać prawie 1000 lotów dziennie. Przeloty mają zostać wznowione na około 90% tras w porównaniu do okres sprzed epidemii Covid-19. Oczywiście należy założyć, iż nie na wszystkich trasach loty będą odbywać się tak często jak przed kryzysem.

Wszystkie informacje o trasach, częstotliwościach, rozkładzie lotów znajdziecie na stronie Ryanair.com

Czekamy też na obiecane (KLIK) loty za 1 euro :)

Jeśli jednak nie chce w tym roku wyjeżdżać z kraju, to… być może załapiecie się na 1000-złotowy bon turystyczny:

>> Bon turystyczny na wakacje w Polsce. Zobacz kto się załapie na 1000 PLN.

“Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą.

Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie.”

Będą deklaracje do wypełnienia!

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu.

Na pokładzie…

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

W samolotach członkowie załóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Rzut okiem na loty w systemie

Sprawdźcie przykładowe rozkłady (stan na wtorek rano):


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *