Home loty UIA optymalizuje rozkład lotów na zimę 2019/20 – sprawdźcie swoje rezerwacje
UIA optymalizuje rozkład lotów na zimę 2019/20 – sprawdźcie swoje rezerwacje

UIA optymalizuje rozkład lotów na zimę 2019/20 – sprawdźcie swoje rezerwacje

Zmiany…

Sezonowe wahania popytu, dynamika ruchu tranzytowego, zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej oraz prognozy gospodarcze Ukrainy na najbliższe lata to główne czynniki jakie UIA wzięło pod uwagę optymalizując zimowy rozkład lotów w swoim hubie na lotnisku Boryspol w Kijowie.

Zmiany rozkładowe wchodzą w życie 16 listopada 2019 r. i są podyktowane koniecznością optymalizacji kosztów oraz przywrócenia rentowności spółce. UIA planuje także wprowadzić szeregu zmian rozkładowych na sezon letni w 2020 roku.

Połączenia z Warszawy i Krakowa do Kijowa zostaną zoptymalizowane, ale nie ulegną większym zmianom. UIA zaoferuje 14 rejsów z Warszawy i 7 z Krakowa. Połączenia UIA z Kijowa do wybranych miast w Europie Zachodniej będą obsługiwane w ciągu dnia. Wyloty z Kijowa są zaplanowane w godzinach 9:30 – 10:30 a przyloty do Kijowa między 17:30 i 18:30 czasu miejscowego. Częstotliwość połączeń do Brukseli, Kopenhagi, Sztokholmu, Madrytu zostanie zmniejszona do 7 w tygodniu a loty między Kijowem i Londynem oraz Kijowem i Wilnem będą wykonywane dwa razy dziennie.

Rejsy do Kairu, Dubaju, Ankary, Izmiru, Erewanu, Baku i Teheranu będą wykonywane w nocy: wylot z Kijowa jest zaplanowany między 20:00 i 21:00 a przylot do Kijowa jest zaplanowany między 07:30 i 08:45 czasu miejscowego. Loty do Tel Awiwu, Stambułu i Tbilisi będą obsługiwane kilka razy dziennie a połączenia UIA do Ammanu, Mińska i Rygi zostaną anulowane ze względu na brak rentowności.

>> SPRAWDŹ PROMOCJE UIA

Połączenia krajowe UIA na Ukrainie również będą zaktualizowane. Pasażerowie mogą skorzystać z dwóch rejsów dziennie między Kijowem i Odessą, Charkowem lub Lwowem, natomiast rejsy między Kijowem i Dniepro, Czerniowcami, Zaporożem i Iwano-Frankowskiem będą wykonywane raz dziennie.

UIA planuje zwiększyć na zimę częstotliwość połączeń między Kijowem i Toronto z dwóch do trzech rejsów tygodniowo. Zmianie też ulegną godziny odlotu z Kijowa do Nowego Jorku. Wylot z Kijowa przesunięty zostanie na 11:30 a wylot z Nowego Jorku do Kijowa na 0:30 w nocy. Połączenia do USA i Kanady będą obsługiwane samolotami Boeing 777.


W sezonie zimowym 2019/2020 linia będzie wykonywać pięć lotów tygodniowo między Kijowem i Delhi w Indiach. Na lato 2020 r. UIA planuje dodać kolejne dwa rejsy tygodniowo. Loty na trasie z Kijowa do Delhi będą wykonywane samolotami Boeing 767. Bezpośrednie połączenie Kijów – Pekin zostanie zawieszone, a częstotliwość lotów na trasie Kijów – Bangkok – Kijów zostanie ograniczona do 3 lotów tygodniowo.


Wspomniane zmiany zostaną wprowadzone 16 listopada 2019 r. i będą obowiązywać do czasu poprawienia warunków rynkowych ukraińskich przewoźników, którzy w odróżnieniu od konkurencji są zobowiązani do omijania przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej wykonując swoje operacje na wschód. Zmiany w liczbie rotacji rejsów długodystansowych UIA spowodują też zmniejszenie częstotliwości na trasach na Bliski Wchód i Kaukaz.

Pasażerom, którym rejsy zostały anulowane lub zmienione, UIA oferuje opcje zmiany planu podróży (jeśli to możliwe) lub zwrot za bilet w przypadku, gdy zmiana trasy jest niemożliwa a zaoferowany przelot nie odpowiada pasażerowi.

Aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc podczas zmiany biletów, pasażerowie proszeni są o kontakt z UIA, gdy tylko otrzymają informacje o zmianie statusu rejsu. W Polsce do dyspozycji jest adres mailowy [email protected] Pracownicy UIA dołożą wszelkich starań, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie w przypadku każdego pasażera.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *